Тарек Сімпсон
Karazin Uni допомагає студентам з усього світу здійснювати свої мрії. Наш сьогоднішній гість — іноземний студент, який був екологом, але хотів стати лікарем.
Поспілкувалися зі студентом з Ямайки Каразіна для #KarazinFaces #обличчяКаразінського. Тарек Сімпсон на останньому курсі університету, і ми запитали його про Харків, Україну, життя за кордоном, наукові дослідження і так далі.
Чому ви обрали навчання в Каразінському університеті?
Хотів вивчати медицину, а про Каразінський університет не знав. Хотів піти в медичний університет, але місця всі заброньовані, тож вирішив перевестися на рік в Каразіна. Мені тут сподобалось, тож я вирішила залишитися. Були злети і падіння, але це точно був хороший досвід.
Що вам подобається в Україні?
За що я люблю Україну, це точно парки, природа. Я люблю ходити в парки і просто сидіти, розслаблятися, прочищати голову.
Хіба на Ямайці не так само?
Ні, там можна піти на пляж, але парків у нас не так багато.
Яке ваше улюблене місце у Харкові?
Я б не сказав, що є конкретний, але я люблю їздити в Саржин Яр.
А ви в студентській раді?
Я був. Ми повинні були допомогти у питаннях студентів, але після деяких речей я вирішив відійти.
Чому ви обрали медицину?
Це була моя мрія. Я завжди хотів стати лікарем. До цього я вже працювала, але не відчувала себе наповненою. Я був екологом. Зробив оцінки здоров’я лісів та екосистем на Ямайці. Тож я вирішив знайти спосіб зайнятися медициною. В Україні в 10 разів дешевше
Це велика зміна...
Так.
Що найважче для вас у житті за кордоном?
Бути далеко від сім’ї. І підлаштовуємось під культуру. Бо українська культура — це так відрізняється від усього іншого. Було трохи складно прилаштуватись. Я думаю, що це залежить від того, хто ти є як людина, можливо, буде легше прийняти ці речі деяким людям. Як ті кричущі дами за столом каси, ви приймаєте, що вони не намагаються бути грубими чи злими, це просто їх культура, і ви просто приймаєте це. Є різні ситуації, які важко прийняти, коли люди ставляться зневажливими, це не так легко прийняти. Але є й приємні українці, які допоможуть вам до місця призначення, навіть якщо насправді не розмовляють англійською.
А ви берете участь у конференціях Каразіна?
Я брав участь 3-4 роки поспіль. Вперше презентував у секції гістології. Я займався мікробіологією минулого року і отримав перше місце. Я двічі робив внутрішню медицину, а також педіатрію.
Чи проходили їх в університеті?
Так. В докоронні часи вони були віч-на-віч, але в останні роки проводилися через zoom.
Плануєте продовжувати наукові дослідження?
Так, можливо, під час роботи, бо наукова робота важлива в медицині. Це допомагає покращити діагностику та лікування.
Як би ви описали Karazin Uni трьома словами?
Університет Каразіна — це класика. Це просто описує всі його хороші та погані сторони.