Дар’я Степанюк

#обличчяКаразінського
З нагоди свята ми поспілкувались з аспіранткою хімічного факультету Каразінського університету Дар’єю Степанюк.

Чому ви вирішили пов’язати своє життя з хімією?

Мені завжди подобалась хімія в школі. Тому я брала участь у різних олімпіадах і турнірах. В 11 класі поїхала на Всеукраїнський турнір юних хіміків, де познайомилась з багатьма учнями, які планували вступати саме на хімічний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Тож мене захопила ця атмосфера і я вирішила, що теж хочу до них приєднатись.

Які завдання, на вашу думку, має розв’язувати хімія в сучасному світі?

Я вважаю, що хімія може розв’язати більшість сучасних проблем, які стосуються і застосування відновлюваних ресурсів енергії, і розробки якісних та доступних продуктів харчування, і вироблення сучасних лікарських засобів.

Якими особистими якостями відрізняються хіміки з-поміж інших студентів?

На мою думку, щоб бути гарним хіміком студенту потрібно розвиватись ще в багатьох технічних дисциплінах, адже сучасна хімія потребує знань з багатьох суміжних наук. Тож студенти зазвичай цілеспрямовані, уважні, охайні, їм притаманне відчуття відповідальності за те, що вони роблять.

Яка ваша сфера наукових інтересів та над якими науковими розробками ви зараз працюєте?

Моя сфера наукових інтересів — комп’ютерна хімія, а саме квантово-хімічні розрахунки та молекулярне моделювання. Об’єктом мого дослідження є барвники, які застосовуються у сонячних комірках. Серед безлічі варіантів ми обираємо ті, які б мали найкращі характеристики для цих систем. Тож я відчуваю певну роль у розв’язанні глобальних проблем.

Ким ви себе бачите через 5 років?

Мабуть, успішним науковцем, що захистив принаймні свою дисертацію.

Корисні посилання