Вступ для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій України

Освітній центр «Крим – Донбас – Україна» Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (далі – Центр) створений з метою здійснення діяльності із забезпечення проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації, а також прийому для здобуття вищої освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території України. Центр створений на базі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна спільно з Комунальним закладом «Харківський науковий ліцей-інтернат “Обдарованість”» Харківської обласної ради.

Керівник центру: Гога Сергій Тарасович, заступник відповідального секретаря приймальної комісії,
Телефон: +380 (98) 287-51-61 (Telegram, WhatsApp),
Електронна адреса: cdu@karazin.ua.

Вступ на навчання до Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна через Центр регламентовано «Порядком прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на територіях, де неможливо забезпечити виконання стандартів освіти України та/або стабільний освітній процес», затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України № 271 від 01 березня 2021 року (далі – Наказ № 271) та Положенням про освітній центр «Крим – Донбас – Україна» Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Освітній центр «Крим – Донбас – Україна» Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна працює з 1 червня до 30 вересня.

Через Центр можуть вступати на навчання особи які:

  • після 20 лютого 2014 року завершили здобуття базової середньої або повної загальної середньої освіти в закладі освіти на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя;
  • після 07 квітня 2014 року завершила здобуття базової середньої освіти або повної загальної середньої освіти на окремих територіях України, що входять до складу Донецької та Луганської областей, що є окупованими Російською Федерацією (у тому числі окупаційною адміністрацією Російської Федерації).

Такі вступники мають проживати на зазначених територіях або на території населених пунктів на лінії зіткнення відповідно до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та Переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2014 року № 1085-р (у редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2018 року № 79-р) або переселитися з зазначених територій після 01 січня у рік вступу.

Вступникам, які не мають документа про здобуття повної загальної середньої освіти, необхідно заповнити освітню декларацію – документ, який містить інформацію щодо здобуття результатів навчання та проходження періодів навчання за курс загальної середньої освіти на територіях, де неможливо забезпечити виконання стандартів освіти України та/або стабільний освітній процес, а також дані про особу, яка подає заяву на проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації. Декларація заповнюється за формою згідно з Додатком 1 до Наказу №271.

При вступі через освітній центр «Крим – Донбас – Україна» абітурієнтам, які не мають документа про здобуття повної загальної середньої освіти, необхідно пройти державну підсумкову атестацію за екстернатною формою здобуття освіти з української мови та історії України в Комунальному закладі «Харківський науковий ліцей-інтернат “Обдарованість”» Харківської обласної ради.
Адреса ліцею: м. Харків, вул. Миру, 102а;
контактна особа – директор – Поліванний Валерій Сергійович,
Телефон: +380 (66) 361-20-37.

Вступник особисто подає в письмовій формі такі документи:

  • заява;
  • сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2021 років або результати національного мультипредметного тесту 2022–2024 років (за бажанням);
  • довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності);
  • документ, що посвідчує особу, а за його відсутності – свідоцтво про народження;
  • чотири кольорові фотокартки розміром 3×4 см;
  • документ про освіту державного зразка та додаток до нього.

У разі настання обставин, що об’єктивно унеможливлюють особисте прибуття для подання документів, вступник надсилає на електронну пошту Центру скановані копії (фотокопії) вказаних документів.

Вступник, який не має результатів зовнішнього незалежного оцінювання або національного мультипредметного тесту складає в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна вступні випробування, визначені Правилами прийому. Результати державної підсумкової атестації з української мови та історії України, отримані і Харківському науковому ліцеї-інтернаті «Обдарованість» можуть використовуватись як оцінки вступних іспитів. У разі настання обставин, що об’єктивно унеможливлюють особисте прибуття вступника для складання вступних іспитів, вони за зверненням вступника проводяться шляхом дистанційної індивідуальної співбесіди з відеофіксацією.

Документи від вступників приймаються у два етапи:

  • перший етап – в терміни, визначені відповідними нормативно-правовими актами, що регламентують вступ до закладів вищої освіти у поточному році;
  • другий етап – прийом заяв завершується за 7 днів до завершення роботи Центру, проведення вступних іспитів завершується не пізніше ніж за 5 днів до завершення роботи Центру, рейтинговий список оприлюднюється не пізніше ніж за 3 дні до завершення роботи Центру, а зарахування проводиться не пізніше дати завершення роботи Центру.

Контактна інформація

Освітній центр «Крим – Донбас – Україна» Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.
Керівник: Гога Сергій Тарасович, заступник відповідального секретаря приймальної комісії.
Телефон: +380 (98) 287-51-61,
Електронна пошта: cdu@karazin.ua.
Адреса: майдан Свободи, 4, головний корпус, кімната 1-56.

Харківський науковий ліцей-інтернат "Обдарованість".
Директор – Поліванний Валерій Сергійович,
Телефон: +380 (66) 361-20-37,
Електронна пошта: obdarovanist@ukr.net.
Адреса: вулиця Миру, 102-А.

Корисні посилання