Навчально-науковий інститут «Фізико-технічний факультет»

Сайт навчально-наукового інституту

Навчальна робота та структура

Наразі на 4 кафедрах навчально-наукового інституту (кафедра теоретичної ядерної фізики та вищої математики імені О. І. Ахієзера; кафедра ядерної та медичної фізики; кафедра матеріалів реакторобудування та фізичних технологій; кафедра прикладної фізики та фізики плазми) майже 250 студентів навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» за напрямом підготовки «Прикладна фізика», а також за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» за спеціальностями:

 • «Експериментальна ядерна фізика та фізика плазми»
 • «Прикладна фізика»
 • «Медична фізика»

За вказаними спеціальностями підготовка проводиться за такими спеціалізаціями:

Спеціальність «Експериментальна ядерна фізика та фізика плазми»

 • спеціалізація «Теоретична ядерна фізика»;
 • спеціалізація «Експериментальна ядерна фізика»;
 • спеціалізація «Фізика плазми».

Спеціальність «Прикладна фізика»

 • спеціалізація «Прикладна фізика»;
 • спеціалізація «Фізичне матеріалознавство»;
 • спеціалізація «Електрофізика і радіаційні технології».

Спеціальність «Медична фізика»

 • спеціалізація «Медична радіаційна фізика»;
 • спеціалізація «Медична біофізика».

Історія

За майже 50 років навчально-науковий інститут «Фізико-технічний факультет» (раніше фізико-технічний факультет) випустив понад 3 000 фахівців у різноманітних галузях фізичної науки. Більшість випускників навчально-наукового інституту — успішні люди, які проводять наукові дослідження. Понад 30 % випускників мають наукові ступені. Двоє випускників посідали високі державні посади, працювали в Уряді України.

До державного реєстру внесено три відкриття (з більш як двох тисяч, наявних у реєстрі), зроблені випускниками факультету. Усьому світу відомі прізвища наших професорів, випускників навчально-наукового інституту: Д. Волкова, С. Пелетмінського, М. Шульги, І. Залюбовського, К. Степанова, В. Толока.

Фізико-технічний факультет як самостійний структурний підрозділ було створено у 1962 році для підготовки фахівців у найпередовіших на той час галузях науки і техніки – ядерній фізиці, фізиці плазми, фізичному матеріалознавстві.

Навчально-науковий інститут зробив значний внесок до світової наукової скарбниці. Серед його випускників — більше ніж 10 лауреатів Ленінської премії, понад 50 лауреатів Державних премій СРСР, УРСР та інших республік, більше ніж 10 лауреатів премій Національної академії наук, 10 академіків, 28 членів Національної академії наук України, багато Соросівських професорів.

Науково-дослідна робота та міжнародне співробітництво

Дуже широкою є географія місць роботи випускників навчально-наукового інституту: це і наукові центри України, академічні інститути і університети, найбільші наукові центри світу — Європи, Кореї, Японії, Австралії, Сполучених Штатів Америки тощо.

Висококваліфіковані викладачі проводять підготовку з урахуванням сучасного розвитку фізичної науки. Студенти беруть участь у літніх школах, які проводяться у провідних наукових центрах: Інститут Макса Планка (Німеччина), Вища школа (Дармштадт, Німеччина), Брюссельський вільний університет тощо.

Навчально-науковий інститут має сучасні комп’ютерні класи, власний спортивний зал, гуртожиток, добре обладнані науково-навчальні лабораторії.

 

Високий рівень підготовки студентів дозволяє їм вигравати різноманітні наукові фізичні олімпіади, турніри, здобувати вищі нагороди на Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт. Кращі студенти одержують почесні стипендії імені академіків К. Д. Синельникова, А. К. Вальтера, О. І. Ахієзера та міжнародну стипендію фонду Л. Ейлера, стипендії Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, а також благодійних фондів.

Поряд з основною спеціальністю студенти за бажанням можуть одержати військову спеціальність і військове звання молодшого лейтенанта запасу.

Директор

Ігор Олександрович Гірка

Ігор Олександрович Гірка
доктор фізико-математичних наук, професор


Телефон: +380 (50) 520-38-79
Електронна пошта: igorgirka@karazin.ua
Адреса: 61108, м. Харків, пр. Курчатова, 31

Корисні посилання