Марта Федіна

Сьогодні в #обличчяКаразінського Марта Федіна Marta Fedina — студентка другого курсу Соціологічний факультет Каразінського університету, бронзова призерка в артистичному плаванні на Олімпійських іграх–2020 (у командних змаганнях та у складі дуету).

У синхронному плаванні я опинилася спонтанно. Коли я тільки почала займатися, ми думали з батьками, що це просто плавання. І тільки потім нам повідомили, що, виявляється, воно синхронне.

Так я залишилася там і продовжила займатися. Зараз уже 13 років, як я в цьому виді спорту.

У 2017 році Конгрес Міжнародної федерації з водних видів спорту (FINA) вирішив змінити назву на артистичне плавання. Але в Україні більш знайомою залишається попередня назва.

Артистичне плавання не означає, що ми артисти. Це стовідсотково спорт і тяжка праця. Артист, звісно, теж важко й довго працює, але в цьому випадку більше про спортсменів, а не артистів.

Усе своє життя я готувалася до тієї події, яка відбулася на Олімпіаді–2020. Не можна сказати, що це був день, місяць, рік. Усе життя ти йдеш до цих змагань. Для вдалого виступу ми тренуємося у спортивному плаванні, хореографії, розтяжці, силовій підготовці, розвиваємо слух, щоб відчувати музику, а також займаємося акробатикою. Кожна з нас може показати якісь акробатичні елементи, але та дівчина, яка виконує всі підтримки під час виступів, приділяє більше уваги акробатиці, ніж усі інші.

Плани на майбутнє — відпочинок. Це перше, що я буду робити, але вже у травні відбудеться Чемпіонат світу з водних видів спорту. У серпні — чемпіонат Європи з водних видів спорту. А потім уже й літні Олімпійські ігри–2024 у Парижі. Буду працювати й далі, щоб на наступних змаганнях виборювати медалі вже іншого кольору.

Що потрібно спортсмену для успіху? Наполегливість, віра в себе та позитив, щоб тоді, коли буде важко, ти зміг знайти щось, що допоможе віднайти нові сили.

Каразінський я обрала тому, що мене дуже цікавить соціологія, журналістика. Моя давня подружка, яка теж тут навчається, якось запропонувала мені: «Пішли до Каразінського». Я й кажу: «Пішли». Ось так я опинилася тут. Звісно, поєднувати спорт та навчання дуже важко, але я справді намагаюся.

Каразінський у трьох словах — дружба, позитив, рівень.

Корисні посилання