Університет

Університет, фото Михайло Проценко

За результатами щорічного рейтингу кращих закладів вищої освіти світу QS World University Rankings, Каразінський університет кілька років поспіль займає перше місце серед українських університетів. Згідно з QS World University Rankings 2022, заклад вищої освіти підтвердив свою першість в Україні та посів позицію 511–520 в глобальному масштабі.

У 2021 році Каразінський університет вперше увійшов до предметного рейтингу QS World University Rankings by Subject, причому одразу за двома предметами:

  • інформатика та інформаційні системи (551–600 місце в глобальному рейтингу);
  • фізика та астрономія (551–600 місце в глобальному рейтингу).

За результатами світового рейтингу університетів, який з 2004 року щорічно публікує видання Times Higher Education за висновками власного дослідження, Каразінський університет також займає високі сходинки. У The Times Higher Education World University Rankings 2021 університет зайняв позицію 1001+, а у THE Impact Rankings 2021 — 800+.

Наразі до складу університету входить 23 факультети та навчально-наукові інститути: біологічний; геології, географії, рекреації та туризму; економічний; іноземних мов; історичний; комп’ютерних наук; медичний; математики і інформатики; навчально-науковий інститут екології; навчально-науковий інститут «Каразінська школа бізнесу»; навчально-науковий інститут «Інститут державного управління»; навчально-науковий інститут комп’ютерної фізики та енергетики; навчально-науковий інститут «Фізико-технічний факультет»; міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу; психології; радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем; соціологічний; фізичний; філологічний; філософський; хімічний; юридичний; а також навчально-науковий інститут міжнародної освіти. 14 факультетів визнано найкращими в Україні за версією Forbes Україна.

У Каразінському навчається понад 14 000 студентів, 979 іноземних студентів з 31 країни, 657 аспірантів і докторантів. У наукових дослідженнях та підготовці кадрів беруть участь 1 497 штатних викладачів, серед яких 127 науковців, 6 академіків та членів- кореспондентів НАН України, 308 докторів наук, професорів, 1 007 кандидатів наук, доцентів. 

Загалом університетська спільнота налічує понад 160 000 випускників.

Підготовка фахівців у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна здійснюється за 115 спеціальностями та спеціалізаціями, охоплює весь спектр сучасної класичної університетської освіти: 93 бакалаврські освітні програми, 110 магістерських освітніх програм, 29 PhD-програм.

Особливу увагу в Каразінському приділено академічній мобільності. Наразі діють 79 договорів з іноземними ЗВО з 16 країн світу, 12 програм подвійних дипломів.

 

Корисні посилання