Університет

Університет, фото Михайло Проценко

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна — провідний науковий та навчальний заклад України з 215-річною історією свого існування.

У рейтингу кафедри ЮНЕСКО «Топ–200 Україна» за результатами 2019 року університет посів третє місце серед усіх українських закладів вищої освіти. 

За результатами щорічного рейтингу QS World University Rankings–2020 Каразінський входить до топ–500 кращих закладів вищої освіти світу. Так, університет у рейтингу посідає 491 місце, найвищу позицію в порівнянні з іншими українськими університетами. За версією британського видання Times Higher Education–2020 — тижневика, що спеціалізується на питаннях вищої освіти, — Каразінський університет вдруге увійшов до числа кращих університетів світу, посівши місце у групі 1001+.

Наразі до складу університету входить 22 факультети та навчально-наукові інститути: біологічний; геології, географії, рекреації та туризму; економічний; іноземних мов; історичний; комп’ютерних наук; медичний; математики і інформатики; навчально-науковий інститут екології; навчально-науковий інститут «Каразінська школа бізнесу»; навчально-науковий інститут комп’ютерної фізики та енергетики; навчально-науковий інститут «Фізико-технічний факультет»; міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу; психології; радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем; соціологічний; фізичний; філологічний; філософський; хімічний; юридичний; а також навчально-науковий інститут міжнародної освіти.

На факультетах, у центрі міжнародної освіти, центрі довузівської підготовки навчається 20 724 здобувачів освіти: 16 260 студентів та слухачів, 4 066 іноземних студентів, 301 аспірант і докторант. У наукових дослідженнях та підготовці кадрів беруть участь 438 докторів наук, професорів, понад 1 274 кандидатів наук, доцентів. Серед працівників університету — 30 академіки і члени-кореспонденти НАН України та галузевих академій.

Підготовка фахівців у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна здійснюється за 115 спеціальностями та спеціалізаціями, охоплює весь спектр сучасної класичної університетської освіти.

Корисні посилання