Університет у рейтингах

Університет у рейтингах, фото Вікторія Якименко

На сьогодні Каразінський університет органічно інтегрований у глобальний науково-освітній простір і світову спільноту університетів, має високу міжнародну репутацію і широке визнання, що підтверджено схвальними відгуками іноземних студентів, аспірантів і викладачів. Менеджмент закладу сприяє чіткому розумінню стратегічних цілей розвитку університету та шляхів їхнього досягнення шляхом реалізації найсучасніших проєктів.

Поліпшенню рейтингових показників закладу сприяє розвиток інфраструктури університетського життя, зокрема забезпечення комфортних умов для наукової, освітньої діяльності, творчого дозвілля, культурного життя, фізичного виховання та спорту. Врахування всіх складників сприяє закріпленню Каразінського університету серед науково-освітніх лідерів у багатьох спеціалізованих міжнародних і національних рейтингах.

  • У рейтингу QS World University Rankings 2024, оприлюдненому 27 червня 2023 року, університет посів 691–700 позицію в глобальному масштабі та 2-ге місце серед українських ЗВО.
  • У рейтингу World University Rankings 2024 університет зберіг позицію 1201–1500 у глобальному масштабі.
  • За результатами міжнародного академічного рейтингу QS World University Rankings by Subject 2023, університет увійшов до двох предметних рейтингів: «Комп’ютерна наука та інформаційні системи» та «Фізика і астрономія». За напрямком «Комп’ютерна наука та інформаційні системи» університет посідає позицію 451–500, а за напрямком «Фізика і астрономія» — позицію 501–500.
  • У травні 2023 року університет став єдиним українським ЗВО, який увійшов до рейтингу британської агенції THE з найбільшої кількості іноземних студентів та посів за цим показником 194-те місце в глобальному масштабі.
  • У рейтингу Web of Universities, опублікованому у липні 2023 року, університет займає 2868 позицію в глобальному масштабі та 9-те місце серед українських університетів.
  • У THE Impact Rankings 2023 університет посів позицію 1001+ у світовому масштабі.
  • Каразінський університет знаходиться на 2-му місці в Україні в рейтингу науково-метричної бази Scopus, яка є ефективним інструментом відстеження та аналізу цитованості статей, що публікуються у наукових виданнях.
  • У академічному рейтингу закладів вищої освіти України «Топ–200 Україна 2023» Каразінський університет знаходиться на третьому місці.
  • За кількістю поданих абітурієнтами заяв у 2023 році ЗВО посідає 10-те місце.
Корисні посилання