Підготовчі курси

Підготовчі курси, фото Вікторія Якименко

Систематична робота з учнівською молоддю розпочалася в університеті у середині 1960-х років ХХ століття зі створення заочної фізико-математичної школи. У 1969 році при Харківському університеті створено підготовче відділення для тих, хто відзначився під час роботи на підприємствах або служби в армії та прагнув отримати вищу освіту. З середини 1970-х років в університеті почали працювати підготовчі курси для вступників.

На базі цих підрозділів у 1995 році створено центр довузівської освіти, зараз у ньому є підготовчі курси та Малий каразінський університет (з 2000 року). Директором центру довузівської освіти є кандидат фізико-математичних наук, доцент, Заслужений працівник освіти України Вадим Чеботарьов.

Підготовчі курси забезпечують якісну підготовку за всіма предметами зовнішнього незалежного оцінювання, а також психологічну адаптацію майбутніх вступників до університету. Щорічно на підготовчих курсах навчаються понад 600 осіб за денною (щосуботи та неділях), вечірньою та дистанційною формами.

У Малому каразінському університеті щорічно понад 1 200 учнів здобувають позашкільну освіту за багатьма науковими напрямами. Вони успішно беруть участь в олімпіадах і конкурсах різних рівнів. Щорічно навесні під час Днів науки в Україні відбувається підсумкова конференція Малого каразінського університету, де молоді науковці демонструють свою дослідницьку роботу. До кожної конференції видаються тези доповідей. Для учнів сільських шкіл Харківської області працюють Дистанційні школи — математична, фізична, хімічна та біологічна. Протягом навчального року для всіх зацікавлених школярів Харкова та Харківської області проводяться фізико-математичні свята «Наукові старти», Хіміко-біологічний турнір імені І. І. Мечникова, біологічний турнір «Крокус», конкурс знавців української мови «Грамотій» тощо.

Зусилля центру довузівської освіти спрямовані не тільки на підготовку школярів до вступу в університет, але й на пропаганду освіти загалом і фундаментальної університетської освіти зокрема, популяризацію досягнень науки, розвиток творчого потенціалу молоді й підвищення її освітнього рівня, пошук та підтримку обдарованих дітей і сприяння їх подальшому навчанню.

З цією метою співробітники центру довузівської освіти беруть участь у проведенні в університеті ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад по Харківській області, координує взаємодію університету із Харківським територіальним відділенням Малої академії наук України, бере участь в організації та проведенні в університеті ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів — членів МАН України.

Численні заходи для школярів, зокрема Дні відкритих дверей відбуваються за участю Центру довузівської освіти. Протягом усього року в Центрі працює інформаційний центр приймальної комісії, де майбутні абітурієнти та їх батьки одержують найповнішу інформацію щодо факультетів університету, спеціальностей та Правил прийому до університету.

Детальніше про Центр довузівської освіти

Корисні посилання