Соціологічний

Сайт факультету

Історія

Соціологічний факультет є унікальним середовищем для вашого навчання та розвитку. Наше кредо — «Змінюймо цей світ разом!» Факультет було засновано у 1990 році, і незважаючи на свій молодий вік, він підготував понад 3000 випускників, які працюють як в Україні, так і за кордоном. У 2021 році авторитетний журнал Forbes Україна назвав наш факультет №1 в Україні в галузі «соціальні науки». Обираючи наш факультет для навчання, ви маєте змогу отримати професію соціолога, маркетолога, журналіста, рекламника, медійника, піарника, соціального працівника або менеджера.

Структура

Соціологічний факультет складається з 6 кафедр: кафедри соціології, кафедри політичної соціології, кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій, кафедри соціології управління та соціальної роботи, кафедри методів соціологічних досліджень та кафедри медіакомунікацій. На факультеті навчається понад 800 студентів та аспірантів денної та заочної форми навчання, а науково-педагогічний колектив факультету складається із 60 викладачів (кандидатів та докторів наук, доцентів та професорів).

Освітній процес та програми підготовки

 

Соціологічний факультет здійснює підготовку бакалаврів, магістрів та докторів філософії (PhD) за трьома актуальними та важливими спеціальностями: 054 «Соціологія», 061 «Журналістика» та 231 «Соціальна робота». На факультеті ведеться підготовка бакалаврів за чотирма освітніми програмами, магістрів за 4 освітньо-професійними програмами та докторів філософії за 1 освітньо-науковою програмою з соціології.

Підготовка бакалаврів

Спеціальність 054 «Соціологія»:

  • освітня програма «Соціально-політичні та маркетингові дослідження»,
  • освітня програма «Соціологія комунікацій, реклами та зв’язків з громадськістю».

Спеціальність 061 «Журналістика»:

  • освітня програма «Медіакомунікації та зв’язки з громадськістю».

Спеціальність 231 «Соціальна робота»:

  • освітня програма «Соціальна робота».

Підготовка магістрів

Спеціальність 054 «Соціологія»:

  • освітньо-професійна програма «Соціальні технології»,
  • освітньо-професійна програма «Соціальний менеджмент»,
  • освітньо-професійна програма «Цифровий соціум».

Спеціальність 061 «Журналістика»:

  • освітньо-професійна програма «Аудіовізуальні медіа та цифрова журналістика».

Підготовка докторів філософії (PhD)

Спеціальність 054 «Соціологія»:

  • освітньо-наукова програма «Соціологія».

Спеціальність 061 «Журналістика»:

  • освітньо-наукова програма «Журналістика».

Навчальний процес

 

Щороку студентам освітніх та освітньо-професійних програм на факультеті пропонується понад 100 навчальних курсів, серед яких: спічрайтинг та копірайтинг, політична соціологія, соціальна психологія, практичний маркетинг, маркетингові дослідження, публічна політика та аналітика, гендерні дослідження, оцінка ефективності рекламних кампаній, інтернет-технології в рекламі та PR, медіааналітика, кар’єра та лідерство, практики публічного виступу, антикризові комунікації, інформаційний консалтинг, дизайн та візуальні медіакомунікації, журналістика нових медіа, журналістика даних, журналістське розслідування, журналістські технології, медіарилейшнз, медіариторика, кризові комунікації, інтернет-маркетинг, маркетингові комунікації, організація та проведення тренінгів, соціальний маркетинг та реклама, соціологія управління, медіація та вирішення конфліктів, професійна комунікація та трудове право, менеджмент соціальної роботи тощо.

Окрім того, кожного року факультетом пропонуються міжфакультетські дисципліни за вибором для студентів університету: як правило, майже 20% студентів університету обирають навчальні дисципліни викладачів соціологічного факультету. Під час навчального процесу на факультеті регулярно організовуються зустрічі з потенційними роботодавцями, випускниками факультету, запрошеними лекторами і спікерами як з українських компаній, так і компаній Європи та США. Це провідні соціологи, маркетологи, менеджери, керівники компаній, журналісти, рекламники та піарники, контент-мейкери, політичні та державні діячі, режисери та продюсери, фотографи, оператори, письменники, актори тощо.

Наукова робота

Соціологічний факультет є провідним осередком науково-дослідницької роботи в Україні. Факультет є центром Соціологічної асоціації України (САУ), організовує та приймає соціологічні конгреси, соціологічні конференції та наукові заходи. За останні 5 років на факультеті реалізовувалися та реалізуються понад 30 міжнародних науково-дослідницьких проєктів. Сьогодні у роботі 11 проєктів, серед яких 2 проєкти, що фінансуються за програмою Європейського Союзу HORIZON2020:

  • Проєкт FUSILLI (Fostering the Urban Food System Transformation through Innovative Living Labs Implementation) — це міжнародний науково-дослідний проєкт, в основі якого лежить розроблення міських планів харчування в їхніх місцевих умовах для досягнення комплексного та безпечного цілісного переходу до здорових, стійких, безпечних, інклюзивних та економічно ефективних систем харчування (період реалізації проєкту: 2021–2024 роки).
  • Проєкт TRUEDEM (Trustin EuropeanDemocracies) — це міжнародний науково-дослідний проєкт, в основі якого — аналіз політичної довіри у країнах Європи, адже політична довіра стимулює зацікавленість громадян у політиці та залучення до них, підвищує явку виборців і робить законослухняну поведінку більш поширеною (період реалізації проєкту: 2023–2026 роки).

Серед останніх реалізованих були такі міжнародні наукові та дослідницькі проєкти:

  • Міжнародний проєкт разом із науковцями Оксфордського університету ˮCultural artefacts and belonging: A comparative case study of displaced and refugee young people and families in Ukraine and Belarusˮ (2021–2022).
  • Міжнародний проєкт ˮFuture of Public Administrationˮ (FoPA), що фінансується в межах Програми ЄЕЗ (Європейської економічної зони 2014–2021) «Транскордонне співробітництво, належне врядування, підзвітна установа, прозорість».
  • Проєкт ˮCreative Sparkˮ, який був присвячений розвитку соціального підприємництва у студентів університету. Проєкт реалізовувався соціологічним факультетом протягом 2018–2022 років. Проєкт фінансувався Британською Радою в Україні і реалізовувався у співпраці з Anglia Ruskin University (м. Кембридж, Велика Британія). Результатом реалізації проєкту стало залучення університету до програми Creative Flame, що передбачає членство в Британській Асоціації викладачів підприємництва (EEUK), 2022–2023 роки.
  • Міжнародний про'кт «Акомодація регіонального розмаїття в Україні» (ARDU)[7], що реалізується спільно з університетом ОслоМет (Oslo Metropolitan University, Норвегія). Фінансується Дослідницькою радою Норвегії (договір NIBR 200888, 2018–2021 рр.).

Працевлаштування

Якщо у вашому дипломі написано «соціолог», «журналіст» або «соціальний працівник», то ви можете знайти себе у найрізноманітніших сферах. Ось лише невеликий перелік агентств, організацій, тобто місць роботи наших випускників: Всесвітня асоціація з вивчення громадської думки, WVS Association (WVSA) — World Values Survey, Pleon Talan, Saatchi & Saatchi Ukraine, UNIT.City, Бостонський університет, Кембриджський університет, Університет штату Огайо, OsloMet University, Університет Східної Фінляндії, Університет Західного Лондону, телеканали СТБ, UA:Перший, Новий канал, StarLightMedia, Epam Systems, Sigma Software Group, Nestlé, SoftServe, AlexSoft, Yasno Research & Consulting Group, GfK, JTI Careers, Nordic Ukraine Forum, MacPew, Brightgrove, YouScan, Genentech, Fedoriv Marketing Agency, Shell Business Park, Tartoniks, Харківська міська рада, Харківська обласна державна адміністрація, районні та міські адміністрації, Norwegian National Travel Survey та інші.

Міжнародна співпраця

Соціологічний факультет має тісну співпрацю з університетами та науковими організаціями:

  • Норвегії: Oslo University, Oslo Metropolitan University, Norwegian Institute for Urban and Regional Research;
  • Великої Британії: Кембриджський університет, Йоркський університет, The London School of Economics and Political Science, Університет Західного Лондона;
  • США: The New School for Social Research, Університет імені Джорджа Вашингтона, Бостонський університет, Університет штату Огайо, George Mason University, Elliott School of International Affairs, Harvard Ukrainian Research Institute;
  • Канади: Університет Торонто, Оттавський університет;
  • Німеччини: Freie Universität Berlin, Humboldt-Universität zu Berlin, Лейпцизький університет;
  • Фінляндії: Університет Східної Фінляндії, Університет міста Темпеле;
  • Данії: Копенгагенський університет, Roskilde University;
  • Польщі: Варшавський університет, Вроцлавський університет, Uniwersytet Zielonogórski;
  • Австрії: Інститут наук про людину, Віденський університет.

Кожного року викладачі факультету отримують індивідуальні гранти, стипендії для викладання в європейських та американських університетах, проведення спільних наукових досліджень, налагодження освітньої та наукової співпраці, що допомагає підвищувати їхню кваліфікацію. Також викладачі факультету є запрошеними науковими дослідниками та лекторами в університетах та наукових інституціях США, Австрії, Німеччини, Швейцарії, Великої Британії, Норвегії, Литви, Фінляндії, Франції, Швеції, Польщі тощо.

Декан

Олена Сергіївна Мурадян

Олена Сергіївна Мурадян
кандидат соціологічних наук, доцент
Телефони: +380 (97) 113-56-84 (Олена Мурадян), +380 (96) 066-53-06 (Вікторія Губаренко, деканат)
Електронна пошта: socio@karazin.ua
Адреса: 61022, м. Харків, майдан Свободи 6, північний корпус, кімната 346

Корисні посилання