Моніторинг якості освітнього процесу

Дотримання високих стандартів якості вищої освіти є провідною метою освітньої політики Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Мету та механізми реалізації моніторингу якості освітньої діяльності в університеті відображено в основних документах закладу: Статуті Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна; Програмі розвитку Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна на 2020–2025 роки; Політиці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна у сфері якості на 2022–2025 роки, Положенні про систему внутрішнього забезпечення якості освіти Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Порядку проведення внутрішніх аудитів системи управління якістю та здійснення коригувальних і запобіжних дій у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна тощо.

Моніторинг якості освітньої діяльності включає такі напрями: моніторинг змісту освітньої діяльності; моніторинг ресурсів освітньої діяльності; моніторинг процесу освітньої діяльності; моніторинг результатів освітньої діяльності. Моніторинг передбачає як самооцінку навчального закладу, так і оцінку діяльності закладу студентами, випускниками, роботодавцями, а також міжнародними рейтинговими агенціями. Також зовнішній контроль якості освітньої діяльності забезпечується процедурами акредитації освітніх програм та ліцензування освітньої діяльності.

Першокурсники каразінського 2024–2025 років навчання: Вступ до каразінського

Першокурсники каразінського 2024–2025 років навчання: Вступ до каразінського. Звіт за результатами онлайн-опитування

Плани на майбутнє випускників бакалавріату Каразінського університету 2024 (експрес-звіт за результатами онлайн-опитування)

Інтернаціоналізація в Каразінському університеті (звіт за результатами онлайн-опитування співробітників університету та здобувачів освіти)

Аспіранти Каразінського про навчання та дисертацію (звіт за результатами онлайн-опитування)

Викладачі та співробітники Каразінського в умовах війни (звіт за результатами онлайн-опитування)

Випускники Каразінського університету про освіту та професію (звіт за результатами онлайн-опитування)

Студенти Каразінського 2022–2023 років навчання в умовах війни (звіт за результатами онлайн-опитування)

За результатами щорічного рейтингу кращих закладів вищої освіти світу QS World University Rankings, Каразінський університет кілька років поспіль посідає перше місце серед українських університетів. Згідно з QS World University Rankings 2022 заклад вищої освіти підтвердив свою першість в Україні та посів позицію 511–520 в глобальному масштабі.

У 2021 році Каразінський університет вперше увійшов до предметного рейтингу QS World University Rankings by Subject, причому одразу за двома предметами:

  • інформатика та інформаційні системи (551–600-те місце в глобальному рейтингу);
  • фізика та астрономія (551–600-те місце в глобальному рейтингу).

За результатами світового рейтингу університетів, який з 2004 року щорічно публікує видання Times Higher Education за висновками власного дослідження, Каразінський університет також посідає високі сходинки. У The Times Higher Education World University Rankings 2021 університет посів позицію 1001+, а у THE Impact Rankings 2021 — 800+.

У Вебометричному рейтингу університетів світу, за яким аналізують ступінь представлення діяльності університетів в інтернет-просторі, Каразінський університет посідає 5-те місце в Україні та 2 389 — у світі. У рейтингу UniRank, який оцінює якість представлення та популярність ЗВО в інтернет-просторі на основі незалежних вебометричних показників, університет на 11 місці серед українських університетів.

У академічному рейтингу закладів вищої освіти України «Топ–200 Україна 2021» Каразінський університет перебуває на третьому місці. За кількістю поданих абітурієнтами заяв та середнім конкурсним балом у 2020 році ЗВО посідає 7-ме місце.

Також Каразінський університет на 2-му місці в Україні в рейтингу науково-метричної бази Scopus, яка є ефективним інструментом відстеження та аналізу цитованості статей, що публікуються у наукових виданнях.

Протягом 2021/2022 навчального року Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти акредитовані (визнані такими, що відповідають критеріям оцінювання якості освітніх програм) 11 освітніх програм із спеціальностей

  • 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)
  • 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
  • 125 Кібербезпека
  • 231 Соціальна робота
  • 281 Публічне управління та адміністрування
  • 222 Медицина
  • 052 Політологія
  • 293 Міжнародне право
  • 061 Журналістика

Експертні висновки

Контактна інформація

відділ методичної та акредитаційної роботи,
майдан Свободи, 4, к. 4-66,
телефон: +380 (50) 501-90-78 (тільки вайбер, телеграм).

Корисні посилання