Центр довузівської освіти

Контакти підрозділу:
Адреса:
61022, м. Харків, майдан Свободи 4, кiмната 6-53
Телефон:

Систематична робота з учнівською молоддю розпочалася в університеті у середині 1960-х років ХХ століття зі створення Заочної фізико-математичної школи. У 1969 році при Харківському університеті було створено підготовче відділення для тих, хто відзначився під час роботи на підприємствах або служби в армії та прагнув отримати вищу освіту. Із середини 1970-х років в університеті почали працювати підготовчі курси для вступників.

На базі цих підрозділів у 1995 році було створено центр доуніверситетської освіти, зараз в ньому працюють підготовчі курси та Малий каразінський університет (з 2000 року). Директор центру доуніверситетської освіти — кандидат фізико-математичних наук, доцент, заслужений працівник освіти України Вадим Іванович Чеботарьов.

Підготовчі курси забезпечують якісну підготовку за всіма предметами Зовнішнього незалежного оцінювання, а також психологічну адаптацію майбутніх вступників до університету. Щорічно на підготовчих курсах навчаються понад 600 осіб за денною (щосуботи та щонеділі), вечірньою та дистанційною формами.

У Малому каразінському університеті щорічно понад 1200 учнів здобувають позашкільну освіту за багатьма науковими напрямами. Вони успішно беруть участь в олімпіадах і конкурсах різних рівнів. Щорічно навесні під час Днів науки в Україні відбувається підсумкова конференція Малого каразінського університету, де молоді науковці демонструють свою дослідницьку роботу. До кожної конференції видаються тези доповідей. Для учнів сільських шкіл Харківської області працюють Дистанційні школи — математична, фізична, хімічна та біологічна. Протягом навчального року для всіх зацікавлених школярів Харкова та Харківської області проводяться фізико-математичні свята «Наукові старти», Хіміко-біологічний турнір імені І. І. Мечникова, біологічний турнір «Крокус», конкурс знавців української мови «Грамотій» тощо.

Зусилля центру доуніверситетської освіти спрямовані не тільки на підготовку школярів до вступу в університет, але й на пропаганду освіти загалом і фундаментальної університетської освіти зокрема, популяризацію досягнень науки, розвиток творчого потенціалу молоді й підвищення її освітнього рівня, пошук та підтримку обдарованих дітей і сприяння їх подальшому навчанню.

З цією метою співробітники центру доуніверситетської освіти беруть участь у проведенні в університеті ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад по Харківській області, координує взаємодію університету із Харківським територіальним відділенням Малої академії наук України, бере участь в організації та проведенні в університеті ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів — членів МАН України.

Численні заходи для школярів, зокрема дні відкритих дверей відбуваються за участю центру доуніверситетської освіти. Протягом усього року в Центрі працює інформаційний центр приймальної комісії, де майбутні абітурієнти та їх батьки одержують найповнішу інформацію щодо факультетів університету, спеціальностей та Правил прийому до університету.

Корисні посилання