Міжнародна наукова конференція «Диференціальні рівняння та теорія керування»
На факультеті математики і інформатики розпочалася V Міжнародна наукова конференція «Диференціальні рівняння та теорія керування», присвячена 80-річчю засновника наукової школи з математичної теорії керування в Харкові, професора Валерія Коробова. Співорганізаторами конференції є Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна й Щецинський університет (м. Щецин, Польща).
Декан факультету математики і інформатики, професор Григорій Жолткевич звернувся до присутніх та привітав із відкриттям конференції.
З доповіддю «Валерій Коробов: наша співпраця та вибрані результати» виступив професор Щецинського університету Григорій Скляр. Зокрема, він розповів про батьків Валерія Івановича, його дитинство та виховання, навчання в університеті, початок наукової діяльності. «Завдяки науковцю Харків отримав нову школу, бо в 1971 році за ініціативи Валерія Івановича створено кафедру математичної теорії систем». Також Григорій Михайлович поділився важливими фундаментальними уроками, отриманими під час співпраці з вченим.
Професор Сергій Чуйко передав вітання Валерію Коробову від колективу Інституту математики НАН України.
«Ми раді вітати вас як видатного математика з широким світоглядом та ерудицією. Ваше ім’я по праву — серед імен провідних учених, а Ваші праці високо цінує математична спільнота. Шановний Валерію Івановичу, щиро бажаємо Вам міцного здоров’я, творчого натхнення та нових наукових досягнень», — передав вітання від колективу Інституту прикладної математики і механіки Національної академії наук України член-кореспондент НАН України професор Олександр Зуєв.
Почесний доктор Каразінського університету, вихованець Каразінського університету, учень Валерія Коробова професор Нгуен Хоа Шон (м. Ханой, В’єтнам) розповів про незабутні спогади роботи з видатним математиком та сказав, що пишається своїм викладачем.
Результати роботи з Валерієм Івановичем та її подальше продовження презентував також учень Валерія Коробова, професор Рабах Рабах (м. Нант, Франція).
Конференція триватиме протягом 28–29 вересня, секційні засідання проходитимуть у змішаному режимі:
- 28 вересня — офлайн за адресою майдан Свободи, 4, головний корпус університету, 6-й поверх, ауд. 6-52;
- 29 вересня — онлайн на платформі “Zoom”.