День пам’яті жертв голодоморів: університет вшановує
Щороку в останню суботу листопада вся Україна в жалобі схиляє голову перед тими, хто загинув під час голодоморів 1921–1923, 1932–1933 та 1946–1947 років.
Сьогодні голодомор — це не просто історична давнина, а велика духовна рана, яка пронизує нестерпним болем пам’ять і його очевидців, і сучасне покоління. Геноцид українського народу став страшною сторінкою історії, але не зламав прагнення української нації жити в гідності та свободі.
Для вшанування пам’яті жертв голодоморів адміністрація та співробітники Каразінського університету традиційно зібралися, щоб пригадати ті жахливі події. «Ця акція є надзвичайно важливою та водночас трагічною. Перший голодомор відбувся в 1921 році, минуло сторіччя. Весь світ визнав це геноцидом. Ми маємо пам’ятати про нашу історію, про ті жахливі події, щоб вони ніколи не повторилися», — зазначив проректор університету Анатолій Бабічев.
Наприкінці зустрічі каразінці долучилися до всеукраїнської акції та запалили свічки пам’яті на честь всіх, хто загинув.
Тож нехай День пам’яті жертв голодоморів стане додатковою можливістю приділити увагу та надати підтримку тим, хто сьогодні потребує нашого піклування. Спогади, світлини, пам’ятки минулого, які вони зберігають, зміцнюють національну пам’ять народу. Наше завдання — зберегти та передати цю пам’ять наступним поколінням, зберегти історію живою.
Каразінський університет пропонує долучитися до традиційної всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті» о 16:00 не лише на згадку про жертв голодоморів, а ще як заклик до нинішнього й майбутніх поколінь не забувати про минулі трагедії та робити все необхідне, аби ці страшні сторінки в історії українського народу ніколи не повторилися.
Пам’ятаємо!