Канали повідомлень про факти корупції

Повідомити про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, вчинене працівниками Університету, можна будь-яким зручним способом, використавши контакти, зазначені нижче.

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна (далі – Університет) забезпечує прийом та розгляд повідомлень від осіб, які добросовісно повідомляють про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції».

Будь-яка особа за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, має право повідомити про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» в Університеті. Особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, перебувають під захистом держави відповідно до чинного законодавства.

До відома: повідомлення про корупцію мають містити одну або декілька ознак порушення посадовими особами, працівниками або контрагентами Університету вимог Закону «Про запобігання корупції», зокрема порушення обмежень щодо:

  • одержання неправомірної вигоди (ст. 22 Закону);
  • одержання подарунків (ст. 23 Закону);
  • запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (ст.28 Закону);
  • недотримання актів законодавства з питань етичної поведінки;
  • порушення вимог фінансового контролю (ст. 45-46, 51-52 Закону) та ін.

Згідно зі статтею 53-2 Закону України «Про запобігання корупції» вимоги до повідомлень (у т.ч. анонімних) про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону та порядок їх розгляду визначаються цим Законом.

Повідомлення підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація містить фактичні дані, що вказують на можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень цього Закону, які можуть бути перевірені.

Повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, здійснене через зовнішні або внутрішні канали повідомлення такої інформації, підлягає попередньому розгляду уповноваженою особою у строк не більше десяти робочих днів з дня внесення цієї інформації до Єдиного порталу повідомлень викривачів.

Інші письмові звернення без зазначення місця проживання, не підписані автором (авторами), а також такі, з яких неможливо встановити авторство, відповідно до частини першої статті 8 Закону України «Про звернення громадян» визнаються анонімними і розгляду не підлягають.

Надана інформація використовуватиметься як джерело для прийняття рішення щодо необхідності належного реагування відповідно до вимог Закону.

Ректор
Кагановська Тетяна
Євгеніївна
61022, м. Харків, майдан Свободи 4, каб.3-46
Провідний професіонал
з антикорупційної діяльності
Бойко Ігор
Адамович
тел.: +380 (68) 909-12-42;
+380 (50) 879-40-81
61022, м. Харків, майдан Свободи 4, каб. 4-49б
Проректор з адміністративної
та кадрової роботи
Добреля Володимир
Антонович
тел.: +380 (67) 577-83-90
61022, м. Харків, майдан Свободи 4, каб.6-54

Порядок роботи з повідомленнями про корупцію

Правовий статус викривача

Нормативно-правова основа запобігання корупції

Корисні посилання