Гендерні студії та виклики війни у забезпеченні стійкості університетів в Україні: Мережування задля досконалості викладання та інституційного розвитку

Про проєкт

Цей курс спрямований на критичне переосмислення гендерних досліджень у рамках порівняльних підходів до війни і миру з регіональним фокусом на війні Росії в Україні та на пострадянському просторі.

Критичне переосмислення викладання та вивчення ґендерних питань в рамках порівняльних підходів до війни та миру з регіональним фокусом на війні Росії в Україні та на пострадянському просторі. Курс розроблений у співпраці між мережею дослідників гендерних студій (Київ, Тбілісі, Вільнюс, Лунд) та науковцями, які працюють над цією проблематикою на міжнародному рівні, і спрямований на підтримку мережі та дискусії між науковцями в Україні та в еміграції через повномасштабну російську війну. Курс побудований як набір модулів, що складається із записаних відеолекцій від різних науковців. Лекції будуть доступні онлайн на платформі проєкту після завершення проєкту; а також як онлайн-курс у 2023-2024 навчальному році представлений набором відкритих гостьових лекцій для студентів університетів-партнерів (Київ, Харків, Вільнюс, Тбілісі та Лунд), які читаються в рамках поточної навчальної програми в кожному університеті, і відкриті для приєднання студентів та науковців з інших університетів-партнерів. Після успішного завершення курсу (відвідування щонайменше 10 лекцій) студенти отримають міжнародний сертифікат про проходження курсу.


Університети-партнери

  • Лундський університет, Лунд, Швеція
  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, Україна
  • Державний університет Іллі, Тбілісі, Грузія
  • Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Харків, Україна
  • Європейський гуманітарний університет, Вільнюс, Литва
    за підтримки Шведського інституту.

Міжнародна конференція

Проєкт завершиться у травні 2024 року міжнародною конференцією: «Гендерна рівність та гендерні дослідження в університетах: війна, утиски та розвиток»

Конференція об'єднає науковців, активістів, фахівців з розвитку з України, Швеції, Литви, Білорусі, Грузії, щоб обговорити різні питання на перетині гендерної рівності, війни, миротворчості, опору та стійкості.

«Гендерна рівність та гендерні дослідження в університетах: війна, утиски та розвиток»

Реєстраційна форма


Університети-партнери пропонують онлайн-курс студентам та викладачам усіх університетів-партнерів:
«Переосмислення гендеру, війни та миру у ХХІ столітті: Україна в порівняльній перспективі»

У період з жовтня 2023 року по березень 2024 року міжнародна команда з близько 15 науковців прочитає лекції на такі теми, як гендер і війна, мілітаризм, націоналізм, насильство, вимушена міграція, феміністична солідарність під час війни, європеїзація та геополітичні практики стійкості та опору тощо.

Реєстрація на онлайн-курс за посиланням.

Учасники курсу отримають сертифікати від університету Лунду (топ–100 університетів світу за рейтингом QS).

Також лекції будуть записані та розміщені на сайті проєкту, щоб бути доступними для всіх зацікавлених осіб після завершення проєкту.

Програма курсу

Цей проєкт є складовою реалізації гендерної стратегії Каразінського університету та спрямований на забезпечення рівних прав та можливостей для всіх, запобігання та протидію будь-якій дискримінації, що є основою для подолання наслідків військових дій і післявоєнної відбудови України.


Лектори


Структура курсу

 

Корисні посилання