Гендерна рівність

Гендерна рівність — це ситуація, в основі якої закладені рівні права для представників різних гендерів. Рівність неймовірно важлива для розвитку суспільства та нашого світу в цілому.

Студентська рада Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна роками виступає за гендерну рівність, підтримувала ратифікацію Стамбульської конвенції в Україні й досягла гідних результатів серед членів своєї організації. Ми просуваємо принципи рівності в організації. В документах використовується гендерночутлива лексика, що допомагає уникати гендерних стереотипів.

Ми однаково неупереджено ставимося до людей, незалежно від їхньої статевої чи гендерної приналежності; в нашій організації не применшується роль жінок, і не толеруються будь-які прояви насильства. У нашій організації впроваджено гендерно-врівноважений рекрутинг, однакові для всіх можливості в навчанні та розвитку і відсутні проблеми «липкої підлоги» та «скляної стелі».

Статистика:

  • за останні чотири роки було чотири секретарі, з них дві жінки та два чоловіки;
  • на цей момент 60 % голів студентських рад факультетів жінки та 40 % чоловіки;
  • за останні вісім років було шість голів студентської ради університету, з них три жінки й три чоловіки.

І авжеж, участь гендерів у процесах прийняття суспільних рішень (голосування/вибори) абсолютно збалансована.

Наступною ціллю студентської ради Харківського національного університету є робота з гендерними стереотипами серед студентів. Суспільні стереотипи нерідко виникають через брак інформації, тому ми плануємо впроваджувати різноманітну інформаційно-просвітницьку діяльність серед студентів, аби змінити загальні уявлення про гендерні ролі та розподіл обов’язків між чоловіками та жінками.

Корисні посилання