251 рік від дня народження Василя Каразіна
Сьогодні минає 251 рік від дня народження засновника Каразінського університету, українського науковця-енциклопедиста, просвітника, винахідника та громадського діяча Василя Назаровича Каразіна.
Василь Назарович був візіонером свого часу, який не лише генерував ідеї, а й реалізовував їх і сприяв утіленню в життя інновацій та змін.
Його внесок у створення Каразінського університету, одного з найстаріших в Україні, є неоціненним. Університет став місцем, де молоде покоління не лише навчається, а й формується особистісно, набуває важливого життєвого досвіду, моральних і світоглядних цінностей.
Василь Каразін — людина, що випередила свій час. Засновник Каразінського університету висунув і сприяв утіленню в життя цілої низки нетривіальних, інноваційних для свого часу ідей, чимало з яких не втратили своєї актуальності й до сьогодні. Ініціативи Василя Каразіна відповідають 14 з 17 Цілей сталого розвитку, що прийняті Генеральною асамблеєю ООН у 2015 році як загальний план досягнення миру та процвітання.
У своїх працях Василь Назарович наголошував на необхідності створення доступної та якісної освіти для всіх прошарків суспільства (Ціль 4 — Якісна освіта). Він активно пропагував розвиток освіти як інструменту для зміцнення суспільства й розвитку економіки.
Крім того, Василь Каразін сприяв розвитку науково-дослідної діяльності, підтримуючи інноваційні дослідження та розвиток нових технологій (Ціль 9 — Промисловість, інновації та інфраструктура). Він активно працював над стимулюванням раціонального використання природних ресурсів, що мало сприяти сталому розвитку міст і громад (Ціль 11), пом’якшенню наслідків зміни клімату (Ціль 13), захисту та відновленню екосистем суші (Ціль 15).
Ініціативи Василя Назаровича Каразіна відображають його прагнення до прогресу та гармонії, які стали важливими цілями сучасного світу. Його спадщина продовжує надихати та мотивувати нас до здобутків і досягнень, аби гідно відповідати на виклики сьогодення та майбутнього.
З історичними матеріалами працювала заступник директора центру українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Ольга Вовк