Екологія
Екологічний спосіб життя — спосіб життя, коли людина намагається зменшити використання природних ресурсів планети шляхом зменшення викидів вуглецю. Екологічна грамотність та здорове життя — надзвичайно важливі компетентності для кожного, бо любов до природи та участь в її охороні є значним показником культури людини. Вона може розрізняти екологічні та життєві проблеми, дотримуватися здорового способу життя, раціонально використовувати природні ресурси та запобігати екологічним катастрофам. Окрім цього, екологічний спосіб життя відображає рівень патріотизму, бо берегти та любити природу — означає любити та берегти Батьківщину. Побудова суспільства з розумінням сталого розвитку та важливості здорового способу життя — запорука перспективного зростання України.
До екологічного способу життя належать такі сфери:
- здорове та раціональне харчування;
- відходи;
- споживання енергії;
- зменшення викидів вуглецю.
Студентська рада Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна пропагує здоровий спосіб життя, що є головною умовою для розуміння екологічної грамотності та підтримки чистоти довкілля. Ми промотуємо принципи здорового життя на університетському та організаційному рівні.
Зменшення кількості відходів є одним із ключових етапів екологічного способу життя. На організаційному рівні ми щорічно проводимо сортування паперу та сміття, купуємо товари, які можна потім віддати на перероблення. На університетському рівні Студентська рада пропагує сортування сміття.
Зокрема, у 2021 році була проведена Екоакція: у головному корпусі були розміщенні коробки для сортування паперу, батарейок та пластику. Також в межах цієї акції була випущена Екодобірка, де міститься цікава інформація про екологію, корисні поради про раціональне використання ресурсів, де можна знайти адреси пунктів прийому скла, макулатури, металу та пластику. Екодобірка також містить трекер екологічних звичок на кожен місяць.
Екологічний спосіб життя також включає зменшення споживання електроенергії. Наша організація намагається раціонально використовувати наявні енергетичні ресурси: вимикати електричні прилади, коли їх не використовують, намагатися більше використовувати природне світло та вимикати світло, коли нікого немає в аудиторії.
Зменшення викидів вуглецю — важливий показник екологічного життя. Наша організація зменшує використання поліетиленових пакетів шляхом користування багаторазовими торбинками (шопери або екоторби). Також ми роздаємо екоторби студентам на освітніх та культурних заходах. Окрім цього, Студентська рада не використовує одноразовий посуд, а надає перевагу використання звичайного багаторазового посуду.