НДІ астрономії

Сучасна обсерваторія – провідна астрономічна установа України, де проводяться дослідження Сонця, планет, супутників, астероїдів, комет і зірок. З’явилася вона далекого 1808 року, і досі є одним з небагатьох приуніверситетських закладів, похвалитися яким може не кожен класичний університет. За цей час каразінські вчені здійснили багато наукових відкриттів – від пояснення, чому ми бачимо небо блакитним, до створення атласу зворотного боку Місяця, такого вкрай необхідного в еру підкорення космосу. Імена каразінців носять понад 30 об’єктів Сонячної системи, є навіть астероїд «Харківунівер», відкритий американським астрономом.

Науково-дослідний інститут астрономії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна було створено у січні 2002 року на базі університетської Астрономічної обсерваторії, заснованої у 1808 році. Сьогодні це одна з провідних астрономічних установ України, де проводяться фундаментальні та прикладні дослідження з фізики Сонця, Місяця, планет, супутників, астероїдів, комет, фундаментальної астрометрії та зоряної астрономії, розробки методів підвищення просторового розподілу при астрономічних спостереженнях. Серед теперішніх досягнень інституту — створення унікального каталогу 300 мільйонів положень зірок та їхніх власних рухів.

НДІ астрономії зберігає колекцію астрономічних інструментів та приладів, які використовували в обсерваторії чи були виготовлені в ній для інших установ, а також історичні документи — публікації результатів досліджень, наукові звіти, листи тощо.

«Дотягнутись до зірок» допоможуть телескопи, в які можна подивитися також і на сонячне чи місячне затемнення безпосередньо у місті.

Пропонуємо ознайомитися з науковими досягненнями, обладнанням та історією обсерваторії. Екскурсії проводяться за попередньою домовленістю і включають огляд експонатів, демонстрацію телескопа та спостереження неба. Спостереження зазвичай проводяться ввечері, якщо є не менше 5 осіб. 

Приходьте до астрономічної обсерваторії – зроби крок до зірок! Каразінський запрошує.

Графік проведення екскурсій: середа, четвер і субота з 10.00 до 16.00 за попередньою реєстрацією.
Максимальна кількість осіб в групі: 20 осіб.
Тривалість екскурсій: 45 хвилин.

Відповідальна особа

Вадим Кайдаш
Телефон: +380 (97) 991-58-27

Корисні посилання