Європейський день парків
Щорічно 24 травня у всій Європі відзначають День парків. Свято було засноване в 1999 році Федерацією «Європарк», яка об’єднує природоохоронні території в 36 європейських країнах.
Європейський день парків символізує міжнародну солідарність у справі охорони природних територій, які є однією з найбільших цінностей планети та накопичили в собі культурну спадщину кількох століть. Збереження таких природних зон вважається обов’язком людства.
Сьогодні російське вторгнення завдає великої шкоди українським національним паркам. Тисячі гектарів заповідного фонду пошкоджують і знищують внаслідок бойових дій.
Попри це Україна впевнено крокує до мети з підвищення туристичного потенціалу наших парків. Відповідно до Європейської програми збереження біологічного різноманіття Україна до 2030 року має збільшити територію природно-заповідного фонду до 30% загальної площі країни.
Міський сад Тараса Шевченка біля Каразінського університету — найстаріший серед скверів і парків міста Харків. У 1804 році на основі природного дубового гаю його заклав засновник університету Василь Назарович Каразін, парк називався тоді Університетським. На верхній терасі саду знаходився ландшафтний парк, на нижній — ботанічний сад.
За участю відомих професорів університету в саду було акліматизовано сотні видів рослин, привезених з різних куточків світу. У 1808 році відкрилась університетська астрономічна обсерваторія, яка продовжує працювати й нині. У 1935 році було зведено пам’ятник великому українському митцю Тарасу Шевченку, на честь якого згодом сад отримав нову назву. Після установки монумента провели ландшафтну реконструкцію — з’явилися нові алеї, майданчики та фонтани.