Презентація дослідження «Освіта під час війни: досвід українських шкіл»
1 жовтня 2024 року проректор, яка курує діяльність ННІ «Академія вчительства» Каразінського університету, Лілія Гриневич взяла участь у презентації аналітичного звіту «Освіта під час війни: досвід українських шкіл» як експерт і співавтор дослідження.
Аналітичний звіт презентує результати дослідження досвіду адаптації середніх шкіл України до роботи в умовах воєнного стану після 2022 року. У звіті узагальнено проблеми, з якими стикнулася середня освіта України під час повномасштабного вторгнення, окреслено практики та рішення українських шкіл, що дозволяють ефективно організовувати освітній процес в умовах війни, описано декілька моделей діяльності середніх шкіл у кризових умовах.
Система середньої освіти України загалом продемонструвала дивовижну стійкість, а школи накопичили значний досвід пошуку реалізації унікальних освітніх рішень щодо адаптації до роботи в умовах воєнного стану. Такі рішення стосуються визначення форматів навчання і форм здобуття освіти, планування освітнього процесу і складання розкладу занять, системи мотивації та психологічної підтримки учнів і вчителів, взаємодії з батьками, убезпечення всіх учасників освітнього процесу. На думку авторів звіту, цей досвід буде корисним і для інших країн, що мають подібні складні умови.
До авторського колективу звіту також увійшов Григорій Рій, доктор філософії з галузі «Гуманітарні науки», заступник директора ННІ «Академія вчительства».
Аналітичний звіт підготовлено Громадською організацією «Куншт» у партнерстві з Аналітичним центром «ОсвітАналітика» Університету Грінченка за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.