Міжнародний день жінок і дівчат у науці
11 лютого у світі відзначають Міжнародний день жінок і дівчат у науці. Свято, проголошене резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, бере свій початок з 2016 року.
Його мета — сприяти досягненню повного й рівного доступу жінок і дівчаток до науки, забезпеченню гендерної рівності та розширенню їхніх прав і можливостей.
Згідно з дослідженням ЮНЕСКО в Україні 44,7 % жінок-науковиць. Це один з найвищих показників серед країн Європи.
Каразінський університет завжди підтримував ідею рівних прав, свобод і можливостей. Незалежно від віку та статі, кожен має змогу здобувати якісну освіту. Цю думку поділяв і засновник університету Василь Каразін. У 1842 році він обґрунтував важливість здобуття освіти дівчатами. Проте це право вони отримали вже після смерті діяча.
Вперше Почесного доктора-жінку було обрано саме в Каразінському університеті. Це відбулося в 1910 році, до лав Почесних докторів доєдналася історик Олександра Єфименко. А в 1935 році в університеті почала викладати перша жінка-професор Клара Ролл.
У спільноті Каразінського було, є й буде багато видатних жінок-науковиць як у галузі точних, так і гуманітарних наук. У 2023 році жінки здобули 4 вчені звання професора, а 21 жінці надали вчене звання доцента.
Університет вітає кожну жінку й дівчину, яка робить внесок у науку України та світу! Бажаємо нових досягнень, успіхів і відкриттів.