Каразінці взяли участь у міжнародному науковому конгресі в Литві
15–17 вересня у Вільнюському університеті (Литва) відбувся Міжнародний конгрес «Переосмислення України та Європи: нові виклики для істориків».
Організаторами заходу виступили 17 європейських інституцій, серед яких Науково-дослідна рада Литви, Уряд Литви, Німецький історичний інститут у Варшаві тощо. Форум об’єднав більш ніж 100 дослідників, які представляли Україну, Литву, Німеччину, Польщу, Велику Британію, Францію та інші країни.
Учасниками конгресу стали представники Каразінського університету, які виступили з доповідями, а також закликали до допомоги через Kharkiv Karazin University Foundation. Зокрема, директорка музею історії, доцентка кафедри історіографії, джерелознавства та археології Вікторія Іващенко та доцентка цієї ж кафедри Юлія Кісельова виголосили доповідь «"Рух на Захід": українські вчені в умовах вимушеної міграції (2014–2023): питання методології».
Заступниця директора центру українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Ольга Вовк презентувала дві доповіді: «Василь Каразін (1773–1842) як регіональний лідер і яскравий представник української інтелектуальної еліти: біоісторіографічні аспекти» та «Музеї і галереї Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна в умовах війни: руйнування, порятунок, нові сенси діяльності».
Серед слухачів на конгресі були присутні старший викладач кафедри історії України Євген Захарченко та старша викладачка кафедри українознавства Анастасія Боженко.
Під час конгресу обговорили розробку нового наративу історії України та всього регіону Центрально-Східної Європи. Робота була організована за 18 секціями. Також відбулися презентації міжнародних грантових програм і кілька панельних дискусій.