Каразінський відвідала делегація з Польщі
3 грудня 2024 року Каразінський університет відвідала польська делегація, до складу якої увійшли директор Центру східноєвропейських досліджень Варшавського університету Ян Маліцький та директор Польського інституту в Києві Ярослав Ґоцун.
У зустрічі від Каразінського взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи Заріф Назиров, заступник начальника Управління міжнародних відносин Тетяна Красненкова, декан філологічного факультету Євгенія Чекарева, доцент філософського факультету Ігор Білецький, заступник директора Центральної наукової бібліотеки Катерина Лискова, заступник директора Центру українських студій та краєзнавства імені П. Т. Тронька Ольга Вовк, представники Харківської міської ради: заступники директора Департаменту міжнародного співробітництва Аліса Панова та Михайло Долженко.
Основною темою зустрічі стало обговорення перспектив польсько-української співпраці у сфері освіти, науки та культури.
Делегацію ознайомили із заходами, які організовує філологічний факультет за участі студентів і школярів з Харкова, а також із Донецької, Сумської та Дніпропетровської областей.
Польська делегація висловила захоплення популярністю спеціальності «Польська мова», яка представлена на філологічному факультеті Каразінського університету, та відзначила щораз більший інтерес студентів до вивчення польської мови.
Гості дізналися про польські стародруки, що зберігаються в Центральній науковій бібліотеці, та домовленості щодо передання університету нових польських книг від Польського інституту в Києві.
Представники Харківської міської ради презентували ідею культурного проєкту «Вірші в метро», метою якого є зміцнення зв’язків між містами-побратимами та демонстрація єдності українського і польського народів.
Окрім цього, учасникам зустрічі були представлені проєкти Центру українських студій та краєзнавства імені П. Т. Тронька, включно з тими, що реалізуються за підтримки Польщі з початку повномасштабної війни.
Ян Маліцький наголосив на можливостях участі українських викладачів у програмах і стипендіях, що реалізуються в межах Консорціуму українських університетів та Варшавського університету.
На завершення сторони обмінялися думками щодо подальшого розвитку спрівпраці та реалізації спільних проєктів, які сприятимуть поглибленню академічних і культурних зв’язків між Україною та Польщею.