Каразінський університет долучився до різдвяного марафону фізичних експериментів
Протягом грудня 2022 року відбулося змагання для учнівської молоді "PiA Phisics in Advent". Юні дослідники з різних країн світу проводили й аналізували нескладні, пізнавальні експерименти, зроблені власноруч із предметів домашнього побуту, протягом 24-денного марафону.
Після реєстрації протягом листопада 2022 року близько 1500 школярів і вчителів середніх шкіл України розвивали навички науково-дослідної та інженерної діяльності.
З боку України організаторами заходу були співробітниця відділу STEM-освіти, сектору інноваційних форм і методів діяльності педагогічних працівників ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Ірина Василашко та кандидат педагогічних наук, фахівець Каразінського університету Наталія Казачкова, яка зараз проводить педагогічне дослідження в Геттінгенському університеті імені Георга-Августа, де у 2012 році професор фізики Арнульф Квадт і започаткував це змагання.
Після перегляду відеозаписів експериментів щодня протягом 24 днів учасники мусили повторити експерименти разом із вчителями, друзями, батьками або самостійно, вибрати правильну відповідь на запитання, яке було поставлено після експерименту, та надіслати її до реєстраційної системи. Змагання є варіантом різдвяного адвент-календаря, але фізичного.
Попри систематичні відключення світла та перебої зв’язку, надзвичайно складні побутові умови справжні юні герої, учні шкіл, робили експерименти, аби вибороти перемогу й отримати призи, як і їхні однолітки в Європі та всьому світі. Загальна кількість учасників заходу цьогоріч склала близько 70 000 осіб з усіх країн світу.
Наразі планується зробити захід щорічним і підписати Меморандум про подальше співробітництво з Університетом Георга Августа у місті Геттінген. Організатори від України докладуть усіх зусиль, щоби призи з Німеччини доставили переможцям з України та урочисто вручили всім юним учасникам, які докладають свої зусилля для нашої перемоги, навчаються у школі та покращують свої вміння та знання.
Деякі учасники викладали на сайті Інституту модернізації змісту освіти цікаві відео та фото експериментів, переглянути одне з відео можна за посиланням.