День пам’яті жертв голодоморів: університет вшановує
Щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів XX століття.
Українці пережили масові голоди 1921–1923 та 1946–1947 років, голодомор 1932–1933 років, здійснений сталінським режимом, який став геноцидом українського народу. Радянська влада прагнула придушити український національно-визвольний рух і знищити частину українців, але не зламала наш дух, прагнення жити в гідності та свободі.
Голодомор — це не просто сторінка в історії нашого народу, а велика духовна рана, яка пронизує нестерпним болем душі його очевидців і сучасного покоління. Сьогодні ми також вшановуємо пам’ять закатованих голодом українців під час російсько-української війни, адже росіяни знову застосовують геноцидні практики проти нашого народу.
У цій війні росія має ту ж мету, що й під час голодоморів, — знищити українську націю, ідентичність і ментальність. Ці трагічні події наочно доводять, що ми маємо пам’ятати про всіх жертв, що країна-агресор має понести за це відповідальність.
Для вшанування пам’яті жертв голодоморів студенти та співробітники Каразінського університету традиційно зібралися, щоб долучитися до всеукраїнської акції та запалити свічки пам’яті.
Вшановуємо та пам’ятаємо!