Культура
Каразінський — це не лише про освіту, а також про всебічний розвиток. Студенти університету мають змогу реалізовувати свої творчі, спортивні та організаторські якості в найрізноманітніших сферах.
До структурних підрозділів університету входить культурний центр, котрий забезпечує діяльність численних творчих колективів. Так, в університеті ви можете долучитися до:
- академічного студентського хору;
- студентського театру;
- ансамблю народного танцю «Сонцеворот»;
- ансамблю сучасного естрадного танцю «Фаворит»;
- факультетських команд КВК;
- колективу сучасного танцю з хіп-хопу;
- клубу шанувальників поезії;
Академічний студентський хор створено у 2004 році. Художній керівник і диригент — Андрій Сиротенко. За час свого існування хор став лауреатом міського конкурсу студентської самодіяльності «Студентська весна–2006», Всеукраїнського фестивалю духовних піснеспівів «Від Різдва до Різдва» (м. Дніпро, 2007, 2009, 2013 роки), Міжнародного хорового фестивалю «Співоча феєрія» (2012, 2013 роки). У травні 2008 році хор взяв участь у ХХVІІ Міжнародному фестивалі церковної музики «Хайнувка–2008» у Польщі. У вересні 2013 року Академічний студентський хор університету став володарем гран-прі ХХ ювілейного Міжнародного фестивалю-конкурсу хорового мистецтва «Південна Пальміра» імені Олександра Зайцева (м. Одеса). Студентський хор університету є учасником багатьох загальноуніверситетських, міських і обласних культурно-мистецьких заходів. У репертуарі хору — класичні, духовні, народні, сучасні твори.
Студентський театр, який існує вже досить довго, на деякий час припиняв своє існування. Новий етап розпочався 15 лютого 2018 року, коли з ініціативи ректора, академіка Віля Бакірова в Каразінському університеті проведено першу зустріч зі студентами та працівниками університету стосовно відкриття Студентського театру. У театрі студенти вивчають ази акторської майстерності, сценічної пластики, вчаться танцювати, працюють над сценічною мовою. Кожен з керівників театру індивідуально працює з кожним студентом як над поставленим завданням, виправленням помилок, так і загалом над психологічним розвитком. З діяльністю студентського театру ви можете ознайомитись у соціальних мережах: Facebook, Instagram.
Ансамбль танцю «Сонцеворот» створено у 2001 році. За час існування ансамбль став переможцем районних, міських та обласних конкурсів художньої самодіяльності та бажаним учасником свят, що проходять на престижних концертних майданчиках міста. Художній керівник ансамблю — заслужений діяч мистецтв України Ірина Кощавець.
Ансамбль бального танцю «Фаворит» створено у 2002 році. Ансамбль є лауреатом міських конкурсів художньої самодіяльності «Харкову — 350», «Студентська весна» (2005, 2006, 2007, 2009 роки).
Значну увагу в університеті приділено також жанру сольного співу. Багато студентів-вокалістів є лауреатами міських, обласних та міжнародних фестивалів і конкурсів естрадної пісні.
В університеті також працює студентське інтернет-радіо «ЗІР». Проєкт створено за підтримки посольства Сполучених Штатів Америки. Радіо розповідає про все: найяскравіші анонси, події, авторські програми та інтерв’ю.
Якщо говорити про спортивні активності, то Каразінський має власний спортивний комплекс «Уніфехт». Там ви можете займатись силовим фітнесом, аеробікою, йогою, пілатесом, танцями, бойовими мистецтвами, аквафітнесом, мініфутболом тощо. Однак почесне місце в комплексі віддано фехтуванню. Спортивне фехтування з’явилося в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна, з середини 60-х років ХХ століття. Відтоді студенти Каразінського університету міцно тримають передові позиції серед закладів вищої освіти Харкова. Участь у Спартакіаді студентів університету стала можливою за наявності в університеті однієї з кращих спеціалізованих баз в Україні, представленої спортивним фехтувальним клубом «Уніфехт».
У головному корпусі університету знаходиться тенісний клуб «Унікорт». Він має 13 відкритих кортів із ґрунтовим та жорстким покриттями, тенісний палац, у якому розміщено 6 кортів (2 з яких із Deco Ture покриттям), тренажерний зал, тренувальне приміщення для імітації техніки та занять спеціальною фізичною підготовкою. У клубі є тренувальні стінки загальною довжиною понад 100 метрів. На базі клубу працює спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву, в якій виховано близько 30 майстрів спорту та 2 майстри спорту міжнародного класу.
Реалізувати свої амбіції каразінці також можуть у студентському науковому товаристві. Воно об’єднує студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених факультету та є частиною системи самоврядування Каразінського університету. Метою діяльності наукового товариства є реалізація наукового, науково-технічного та науково-організаторського потенціалу молодого покоління, що сприяє розвитку та популяризації вітчизняної науки.
Окрім вищезгаданого, у 2018 році для студентів відкрито сучасний інтерактивний коворкінг Karazin Student Hall — студентський простір нового формату. Він є ідеальним місцем для реалізації освітніх та культурних проєктів, проведення із користю свого дозвілля. На базі коворкінгу проводять тренінги, семінари, майстер-класи, конкурси, виставки, фестивалі та зустрічі з відомими людьми. Дізнатися більше про Karazin Student Hall можна на сторінці у соціальній мережі Facebook.