Освітні програми

Наявні програми навчально-наукового інституту «Академія вчительства».

  • Бакалавр

    Біологічний факультет готує бакалаврів за спеціальністю 014.05 Середня освіта (біологія та здоров'я людини). Термін навчання становить 4 роки для студентів як денного, так і заочного відділення.

    Бакалаврська програма передбачає вивчення теоретичних основ біологічних наук та наук про здоров'я людини, загальної і вікової психології, методики навчання біології та основ здоров'я. Практична частина програми формує здатності до самостійної творчої педагогічної діяльності в умовах навчальних закладів середньої освіти.

    Після завершення програми випускник може займати первинні посади: вчитель біології та основ здоров'я, організатор позакласної та позашкільної виховної роботи з дітьми, педагог-організатор здоров'язбережувальної роботи у закладах середньої освіти.

    Магістр

    На базі підготовки бакалавра-біолога проводиться навчання спеціалістів і магістрів за спеціальністю Біологія за освітніми програмами: Біологія; Біохімія; Генетика; Фізіологія людини та тварин.

    Навчальне навантаження майбутніх магістрів і спеціалістів складається з нормативних та спеціальних курсів і спецпрактикумів.

    Кафедри, що готують магістрів і спеціалістів за відповідною спеціальністю, забезпечують викладання фахових дисциплін і виконання дипломних робіт.

  • Програма забезпечує повну вищу педагогічну освіту за предметною спеціальністю «Географія» з можливістю подальшого навчання, формує та розвиває загальні та спеціальні компетентності у сфері навчання географії, економіки та краєзнавчо-туристичної роботи у закладах загальної та спеціалізованої середньої освіти, позашкільної освіти, вищої освіти І–II рівнів акредитації.

    Мета освітньої програми — забезпечення фундаментальної теоретичної та практичної підготовки висококваліфікованих фахівців, які набувають глибоких знань для виконання професійних завдань та обов’язків науково-дослідного й інноваційного характеру в галузі сучасної освіти (за предметною спеціальністю «Географія»), здатних забезпечувати зв’язок між географічною наукою та педагогічною практикою, легко адаптуватися до сучасних технологій і методик навчання.

    Навчання за програмою спрямовано на підготовку фахівців, які володіють комплексом загальних і фахових компетентностей, необхідних професіоналу-досліднику, які розширюють науковий світогляд і здібності для проведення методологічного аналізу та критичного розуміння досягнень сучасної географічної науки й освіти, дозволяють створювати власну концепцію проєктування дидактичної системи у педагогічній діяльності, застосовувати засоби та технології взаємодії учасників освітнього процесу. Професійні акценти — вчитель з креативним і критичним мисленням, адаптований до умов сучасних профільних і спеціалізованих освітніх закладів та здатний здійснювати менеджерську діяльність в освітніх закладах.

    Навчальний процес за даною освітньою програмою передбачає міждисциплінарну та багатопрофільну підготовку фахівців, знання та володіння сучасними геоінформаційними технологіями для вирішення експериментальних і практичних завдань, посилену практичну географічну, економічну, краєзнавчу підготовку.

    Після завершення програми випускники можуть залучатись до таких видів економічної діяльності як середня та вища освіта, наукові дослідження та розробки, працювати у закладах загальної та спеціалізованої середньої освіти, позашкільної освіти, вищої освіти І–II рівнів акредитації, науково-дослідних установах. Випускники можуть працювати за видами професійної діяльності, обіймаючи посади вчителя географії, викладача закладу середньої, вищої освіти, наукового співробітника, працівника органів державної влади та місцевого самоврядування. Можливе продовження навчання на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти, доступ до спеціалізованих досліджень у педагогічній та географічній науці, набуття часткових кваліфікацій за іншими спеціальностями в системі післядипломної освіти, подальше підвищення кваліфікації за фахом.

  • Дана освітня програма — вдалий вибір, який об’єднує в єдине ціле середню освіту і географічні знання та уміння, туризм і краєзнавство, природні та історико-культурні ресурси, формування висококваліфікованого фахівця і патріота Батьківщини.

    Освітня програма надає можливість реального працевлаштування у сфері середньої освіти, краєзнавчої та спортивно-туристичної діяльності, як учителів, так і методистів загальноосвітніх, спеціалізованих навчальних закладів, позашкільних туристичних та краєзнавчих організацій.

    У процесі навчання студент отримає відповіді на питання: чому виникають урагани, тайфуни, землетруси і чи може людина боротися з ними, як вилучити максимум інформації з карти, чи дійсно природні ресурси такі невичерпні, як формувався сучасний облік планети, як оцінити зміни характеристик природного середовища під впливом господарської діяльності, і головне, як зацікавити учнів вивчити і розуміти це.

  • Освітня програма — вдалий вибір, який об’єднує в єдине ціле середню освіту і географічні знання та уміння, туризм і краєзнавство, природні та історико-культурні ресурси, формування висококваліфікованого фахівця і патріота Батьківщини.

    Освітня програма надає можливість реального працевлаштування у сфері профільної середньої освіти, краєзнавчої та туристської діяльності учителями, методистами, менеджерами загальноосвітніх, спеціалізованих, професійно-технічних навчальних закладів, позашкільних туристичних та краєзнавчих організацій, органів управління системою загальної середньої освіти.

    Метою програми є формування професіонала із сучасним світоглядом, конкурентоспроможного фахівця з інноваційним, творчим, креативним та критичним мисленням, здатного проектувати власну концепцію дидактичної системи у галузі сучасної освіти та здійснювати компетентнісне навчання географії та природознавства.

  • Основою програми є комплексне вивчення англійської мови,  другої іноземної мови та зарубіжної літератури. Згідно з навчальним планом студентам пропонуються навчальні дисципліни, опанування яких забезпечує високий рівень підготовки фахової та психолого-педагогічної підготовки. Здобувачі освіти поглиблено вивчають англійську мову, другу іноземну мову, зарубіжну літературу, методику викладання, психологію та педагогіку.

    Опис програми

    Підготовка висококваліфікованих вчителів є одним із пріоритетних завдань держави, адже саме від якості підготовки педагогів залежить наше майбутнє та освіта майбутніх поколінь. Суспільство вимагає підготовки вчителів нового формату, які не тільки володіють фаховими знаннями на високому рівні, але й розуміють психологію та вікові особливості дитини, володіють сучасними методиками викладання предмету.

    Мета програми — формування та розвиток загальних і професійних компетентностей з іноземних мов та зарубіжної літератури, що сприяють соціальній стійкості й мобільності випускника на ринку праці; отримання вищої освіти, що дозволить випускникові успішно виконувати функції та типові задачі сучасного вчителя іноземної мови та зарубіжної літератури; формування у майбутніх вчителів нової парадигми викладання іноземних мов та зарубіжної літератури як фундаменту для розвитку їх аналітичного, проєктного мислення з використанням сучасних інформаційних технологій.

    Освітньо-професійна програма орієнтована на практичну та теоретичну підготовку кваліфікованих вчителів англійської мови, другої іноземної мови та зарубіжної літератури, здатних надавати професійні послуги освітнього характеру для загальноосвітніх навчальних закладів. Освітня програма ґрунтується на вивченні мовознавчого, літературознавчого та педагогічного компонентів, а також активного використання інформаційних технологій в освітній діяльності.

    Програма реалізується українською та іноземними мовами.

    Освітня програма передбачає поєднання теоретичної та практичної підготовки фахівців, що сприяє ефективному процесу навчання, та націлена на підтримку академічної та науково-дослідницької роботи студентів, яка формує майбутнього фахівця шляхом індивідуальної пізнавальної діяльності.

    Програма забезпечує формування у студентів компетентнісного підходу до організації освітнього процесу з урахуванням сучасних педагогічних і психологічних технології навчання та виховання учнів. Підготовка з різних галузей мовознавства, літературознавства та методики навчання іноземних мов і літератури дає змогу випускникам ефективно виконувати завдання інноваційного характеру під час подальшої професійної діяльності. Це забезпечується через послідовне вивчення інтегрованих обов’язкових та вибіркових компонентів загальної і професійної підготовки, що спрямовані на розвиток певної системи фахових знань (hard skills) та соціально психологічних умінь та навичок (soft skills), необхідних для оперативного реагування на вимоги ринку.

    Практична підготовка здійснюється через проходження низки педагогічних практик, які проводяться на базі ЗЗСО, гімназій та ліцеїв міста під контролем керівників-викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови та кафедри романо-германської філології. Протягом усього періоду педагогічної практики кваліфіковані викладачі проводять систематичні консультації щодо підготовки до проведення занять, вибору навчально-методичної літератури, вносять необхідні критичні зауваження.

    Студенти у ході навчання можуть проходити стажування та брати участь у міжнародних проектах за програмами академічного обміну (Erasmus Mundus, DAAD), що розвиває навички міжкультурної комунікації в умовах глобалізації, а також семінарах і зустрічах, що проводяться з метою ознайомлення студентів із програмами міжнародного обміну.

    Після завершення програми випускник може продовжувати освіту за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Можливе підвищення кваліфікації за набутою спеціальністю та набуття додаткових кваліфікацій у системі післядипломної освіти.

    Після завершення програми випускник може продовжувати освіту за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Можливе підвищення кваліфікації за набутою спеціальністю та набуття додаткових кваліфікацій у системі післядипломної освіти.

    Віротченко Світлана Андріївна

    Декан

    Телефон: +380 (67) 379-78-87

    Адреса: майдан Свободи, 4, ауд. 7-63

    E-mail: s.a.virotchenko@karazin.ua

  • Факультет математики і інформатики (у минулому – механіко-математичний факультет) готує висококваліфікованих освітян, які витримують будь-яку конкуренцію у всіх сферах професійної діяльності на ринку праці. Переваги випускників нашої спеціальності: ґрунтовна спеціальна підготовка в галузі середньої освіти, яка передбачає математичну й педагогічну підготовку, елементи застосування інформаційних технологій, математичних теорій в освітній діяльності, наукових дослідженнях, техніці, інформаційній сфері тощо в поєднанні зі здобуттям навичок педагогічної діяльності.

    Програма передбачає поглиблене вивчення фундаментальних математичних дисциплін, зокрема геометрії й алгебри, математичного, функціонального, комплексного аналізу, вивчення курсу фізики, інформаційних технологій, забезпечує формування у студентів компетентнісного підходу до організації освітнього процесу, уміння використовувати сучасні педагогічні, психологічні технології для виховання у школярів особистісних якостей. В обов’язкових і вибіркових курсах надається можливість всеохопно розглянути елементарну математику з точки зору вищої, як складову частину вивчення природничих явищ.

  • У навчально-науковому інституті «Каразінський банківський інститут» відкрито набір на здобуття освіти за першим бакалаврським рівнем за унікальною освітньо-професійною програмою «Середня освіта (Цифрові технології в освіті: Інформатика та Фінансова грамотність)».

    Випускники освітньо-професійної програми «Середня освіта (Цифрові технології в освіті: Інформатика та Фінансова грамотність)» набудуть теоретичних та практичних знань щодо сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, зможуть впроваджувати цифрові та фінансові технології в освітній процес середньої школи, будувати ефективну стратегію підготовки та всебічного розвитку школярів в рамках організації навчання з інформатики та фінансової грамотності. Освітньо-професійна програма орієнтована на глибоку спеціальну професійну підготовку сучасних фахівців у сфері середньої освіти, ініціативних та здатних до швидкої адаптації до сучасних змін освітнього середовища.

    Випускники можуть працювати у закладах загальної та спеціалізованої, професійної (професійно-технічної), позашкільної, фахової передвищої освіти, у міжшкільних ресурсних центрах, установах та організаціях у сфері освіти. До підготовки майбутніх фахівців залучені найкращі і висококваліфіковані викладачі-науковці, які мають значний досвід у науковій та педагогічній діяльності.

    Контактна інформація: +380 (066) 500-19-44

    Електронна пошта: vstup.kbi@karazin.ua

  • За освітньо-професійною програмою «Середня освіта (Фізика та астрономія)» фізичний факультет готує фахівців за освітнім ступенем бакалавра за спеціальністю «014.08 – Середня освіта». Підготовка за даною програмою триває 3 роки та 10 місяців. Наші випускники можуть працювати на посадах, викладачів середніх навчальних закладів, викладачів середніх навчальних закладів, лаборантів, репетиторами.

    Ви отримаєте теоретичні знання та практичні навички з методики викладання фізики та астрономії, організації навчального процесу в навчальних закладах, основ педагогічної, виховної та соціальної роботи, які вкрай необхідні для ефективного працевлаштування на сучасному ринку праці. Високий рівень підготовки фахівців за освітньою програмою дозволяє побудувати успішну кар'єру, дає можливість отримувати високу заробітну плату не тільки в Україні, а й у будь-якій країні світу.

    Перевагами навчання за програмою є висока стипендія, можливість навчання у закордонних навчальних закладах за програмами академічного обміну, працевлаштування паралельно з навчанням.

    У разі потреби, студент може навчатися на двох освітніх програмах одночасно та працювати у позанавчальний час. Вступити на навчання за освітньою програмою «Середня освіта (Фізика та астрономія)» можуть не тільки випускники закладів середньої освіти, які здобули повну загальну середню освіту, але й особи що мають вже диплом бакалавра, магістра або спеціаліста отриманий за іншою спеціальністю. Чекаємо на вас, дорогі абітурієнти!

  • Хімічний факультет запрошує на навчання для здобуття ступеня бакалавра термін навчання 3 р. 10 міс. (на базі повної середньої освіти) за освітньо-професійною програмою «СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ХІМІЯ)»

    Навчання за цією програмою зорієнтовано на поглиблену підготовку вчителів середніх навчально-виховних закладів. Випускники отримують диплом Бакалавр освіти. Середня освіта (хімія) з правом працювати вчителем хімії або викладачем закладу фахової передвищої освіти.

    Студенти мають можливість здобути додаткову кваліфікацію (Біологія) або вступити до магістратури за спеціальністю «Хімія»

  • Навчання спрямоване на формування професійних компетентностей майбутніх вчителів української мови та літератури і світової літератури. Бакалаврська програма передбачає здобуття знань з фонетики, орфографії, лексикології, морфології та синтаксису української мови, поглиблене вивчення історії української та світової літератури, а також опанування сучасних педагогічних методик.

    Термін навчання: 4 роки

    Бюджетні місця – до 3

    Ліцензійний обсяг: 15 місць

    240 кредитів

    Вартість навчання: 18 000 грн на рік

  • Навчання спрямоване на формування професійних компетентностей майбутніх вчителів української мови і літератури та польської мови і літератури. Бакалаврська програма передбачає здобуття знань з фонетики, орфографії, лексикології, морфології та синтаксису української та польської мов, поглиблене вивчення історії української та польської літератури, а також опанування сучасних педагогічних методик.

    Термін навчання: 4 роки.

    Бюджетні місця – до 2

    Ліцензійний обсяг 15 місць

    240 кредитів

    Вартість навчання: 18 000 грн на рік.

Корисні посилання