Засідання клубу «Слов’янські виміри», присвячене національному святу Болгарії — Дню визволення з-під османського гніту
3 березня 2020 року в Кирило-Мефодіївському центрі центральної наукової бібліотеки Каразінського університету відбулося засідання клубу «Слов’янські виміри», присвячене національному святу Болгарії — Дню визволення з-під османського гніту.
Доцент кафедри українознавства філософського факультету Наталя Аксьонова розповіла про історію виникнення, особливості святкування національного свята Болгарії — Дня визволення з-під османського гніту. Присутні дізналися про те, що з 1396 до 1878 року Болгарія входила до складу Османської імперії. Після кривавого придушення Туреччиною квітневого повстання в Болгарії у 1876 році Сербія, Чорногорія також повстали, згодом до війни приєдналася й Росія.
Також Наталя Аксьонова згадала про постать Василя Левські, який став уособленням болгарського прагнення до свободи в цій визвольній війні.
«3 березня 1878 року в містечку Сан-Стефано підписано мирний договір між Російською та Османською імперіями, який поклав край російсько-турецькій війні. Цей день у Болгарії вважається початком створення Третього болгарського царства», — зауважила вона.
Також під час засідання згадали й про ще одне болгарське свято, яким розпочинається новий аграрний рік. Цього дня близьким дарують спеціальний двокольоровий червоно-білий амулет — «мартеницю».
Усі охочі могли власноруч виготовити «мартеницю»-оберіг під час майстер-класу.