Європейський день керованого термоядерного синтезу для вчителів від асоціації FuseNet
У світі та Європі через прогрес у галузі керованого термоядерного синтезу зростає попит на фахівців у галузі термоядерної енергетики.
6 жовтня асоціація FuseNet провела 4-й Європейський день керованого термоядерного синтезу для вчителів у форматі онлайн.
Українську частину дня організували професори навчально-наукового інституту «Фізико-технічний факультет» і випускники інституту за технічної підтримки Національного контактного пункту Євратом в Україні та медіастудії Каразінського університету. У заході взяли участь понад п’ятдесят учителів з усіх куточків України.
Зі вступним словом до учасників звернувся професор ННІ «ФТФ», член-кореспондент НАН України Ігор Гірка та координатор НКП Євратом Сергій Пугач.
Випускниця інституту 2011 року Євгенія Бабенко, яка через війну працює наразі за спеціальністю в Advanced Research Center of Nanolithography (Амстердам, Нідерланди), розповіла про плазму як джерело світла.
Єлизавета Веліжаніна, яка після закінчення інституту у 2019 році працює у лабораторії фізики динаміки систем у Вільному університеті Брюсселя, Бельгія, познайомила вчителів зі своїми дослідженнями в галузі обчислювальної гідродинаміки в контексті дизайну термоядерних реакторів.
Випускник ННІ «ФТФ» 2007 року Дмитро Рафальський, технічний директор і співзасновник аерокосмічної компанії ThrustMe, Франція, виступив із презентацією «Сучасні виклики застосування плазми в космічній галузі».
Роботу української частини заходу завершив академік НАН України, заступник генерального директора ННЦ «ХФТІ» з наукової роботи, завідувач кафедри прикладної фізики та фізики плазми ННІ «ФТФ» Ігор Гаркуша. Він доповів слухачам про діяльність Української дослідницької ланки проєкту EUROfusion.
У загальноєвропейській частині заходу вчителів познайомили з наявними на сайті FuseNet навчальними матеріалами, а також провели онлайн екскурсію по майданчиках токамаків JET та ITER.