Всесвітній день народонаселення
11 липня відзначають Всесвітній день народонаселення — щорічний захід, метою якого є підвищення обізнаності суспільства про проблеми населення Землі. Серед них — планування сім’ї, гендерна рівність, подолання бідності, здоров’я матерів і дітей, права людини та інші, не менш важливі питання, на вирішення яких спрямовані глобальні Цілі сталого розвитку.
Всесвітній день народонаселення був започаткований ООН у 1989 році на згадку про 11 липня 1987 року — День п’яти мільярдів. Вважають, що саме тоді населення земної кулі сягнуло 5 мільярдів осіб. За час, що минув відтоді, кількість мешканців Землі перевищила позначку у 8 мільярдів. Відповідно проблеми народонаселення стали ще гострішими й актуальнішими.
Представники Каразінського університету в усі часи докладали значних зусиль для вивчення та вирішення різноманітних демографічних аспектів. Так засновник університету Василь Каразін першим у вітчизняній науці поставив і частково розв’язав проблему вивчення природного приросту населення в різних соціальних групах. Зокрема, він ще на початку ХІХ століття на матеріалах Слобідської України довів, що смертність кріпосних селян була найвищою серед усіх інших соціальних станів.
У наш час над основними проблемами, що стосуються рівня та якості життя народонаселення, працюють фахівці цілої низки факультетів та навчально-наукових інститутів Каразінського університету. Це свідчить про те, що вища освіта, яку можна отримати в одному з найстаріших університетів Східної Європи, надає ключі до розв’язання глобальних проблем сучасності.