Візит польської делегації до університету
21 травня 2021 року до Каразінського університету завітала польська делегація в складі Генерального консула Республіки Польща в Харкові Пьотра Стаханчика та віцеконсула Генерального Консульства Республіки Польща в Харкові Барбари Качмарчик.
Спочатку відбулася зустріч із керівництвом університету для знайомства та обговорення стану й перспектив двосторонніх зв’язків в освітній і науковій галузях.
Зокрема, виконувач обов’язків ректора, академік Віль Бакіров окреслив основні етапи розвитку відносин Харківського університету з Польщею, згадав про поляків, які були пов’язані з Каразінським, серед яких і куратор університету Северин Потоцький, художник Генріх Семирадський, політичний діяч Юзеф Пілсудський та інші.
Крім цього, гості взяли участь у презентації спільних проєктів Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та Генерального консульства Республіки Польща в Харкові: Х випуску «Польського альманаху» та книги «Долі поляків Харківщини у роки більшовицьких репресій на Україні», виданої за ініціативи Дома Полонії на Сході за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща в Харкові.
До заходу також долучилися онлайн Генеральні консули Республіки Польща в Харкові, які обіймали ці посади в попередні роки, зокрема Ярослав Ксьонжек, Гжегож Сорочинський та інші.
«Польський альманах» вперше видано у 2004 році. У його випусках містяться матеріали семінарів, симпозіумів, присвячених дослідженням історії польської діаспори в Харкові, внеску вчених і діячів культури та мистецтва польського походження в розвиток науки та культури міста, регіону.
Протягом років було представлено різноманітні матеріали: дослідження і статистичні дані, що охоплюють різні сторони життя польського населення Харківщини ХІХ—ХХ століття: від проблем побуту до становлення католицької громади міста, спогади, документи. Значне місце посідали також статті, присвячені економічному розвитку Харківщини, українсько-польським відносинам, історії римо-католицької церкви, військовій історії, польським товариствам, історії родин, історії польської мови, польських книжкових колекції, архівних матеріалів, історії театру, мистецтва тощо.
Деякі випуски мали суто тематичний характер: були присвячені творчості скрипаля та композитора К. Горського (1859–1924), подіям Січневого повстання 1863–1864 років. У третьому випуску зібрано матеріали про поляків, які мешкали в Харкові й сприяли розвитку культури, освіти, науки міста та країни, про культурно-історичні зв’язки між двома народами й країнами.