Відкриття виставки «Злам на Сході. Життя змінюється»
У Каразінському університеті в межах Тижнів Німеччини в Україні за сприяння Генерального Консульства Німеччини та за підтримки Українського інституту національної пам’яті відбулося відкриття виставки просто неба «Злам на Сході. Життя змінюється».
Захід відбувся за участю Почесного консула Федеративної Республіки Німеччина Тетяни Гавриш, начальника Північно-Східного відділу Українського інституту національної пам’яті Марії Тахтаулової, заступника міського голови з питань сім’ї, молоді та спорту Костянтина Лобойченка, директора Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації Людмили Терещенко, виконувача обов’язків ректора, академіка Віля Бакірова.
«Ця виставка переносить нас в часи листопада 1989 року, коли було повалено мур між Сходом та Заходом — Берлінську стіну. Це момент початку творення нової сучасної історії Німеччини, тому що вперше після 1949 року, коли було створено фактично дві держави (ФРН, НДР), країна була з’єднана. Спочатку було відтворено території, а потім відбувалося згуртування населення. Виставка дозволяє поглянути, як це згуртування відбувалося, а також пошукати відповіді на питання, чи відбулося воно взагалі», — привітала присутніх Тетяна Гавриш, побажавши всім продуктивних роздумів.
Марія Тахтаулова звернула увагу на паралелі між тим, що відбувалося в Німеччині протягом 30 років та подіями в Україні. «Як Німеччина, так і Україна пройшла досить важкий шлях трансформації економіки від планової соціалістичної з величезною державною власністю до ринкової економіки з приватною власністю. Як німці, так і українці відкривали світ після падіння “залізної завіси”», — підкреслила вона.
Віль Бакіров акцентував, що Берлінська стіна — потужний символ у європейській історії: «Після падіння стіни для людства відкрилися нові перспективи співпраці між народами, нові горизонти взаємодії, інтеграції політичних систем, міжкультурного діалогу, спілкуванні різних культурних традицій».
Експозиція «Злам на Сході. Життя змінюється» присвячена періоду після об’єднання Німеччини. У центрі її уваги не лише історичні події, вона також запрошує до діалогу на такі теми, як свобода, солідарність, ракурси власної історії, наслідки конфліктів і процеси примирення.
Ознайомитися з виставкою можна протягом місяця (майдан Свободи, 6, майданчик перед північним корпусом університету).