Україна вперше отримала доступ до освітньої платформи EU Youth Cinema: Green Deal
Україна вперше отримала доступ до програми EU Youth Cinema: Green Deal і доєдналася до Північної Македонії, Австрії, Хорватії, Румунії, Словенії, Боснії і Герцеговини, Чорногорії та інших країн.
Програма EU Youth Cinema: Green Deal полягає у відкритті доступу для освітян, студентів і школярів до платформи з відібраною колекцією з 50 європейських фільмів, що супроводжується сучасними дидактичними матеріалами та тематичними дискусіями, воркшопами й лекціями, присвяченими питанням сталого розвитку Європи.
До команди громадської організації «Інноваційна генерація», яка сьогодні залучена в реалізацію проєкту EU Youth Cinema: Green Deal, входить заступник начальника управління міжнародних відносин Каразінського університету Роман Нестеренко. Цей проєкт підтримується програмою «Креативна Європа» та кількома потужними партнерами, доносить зелений порядок денний до молодих громадян різного походження через фільми та дискусії в кінотеатрах. Цієї осені він стартує з новими фільмами та новим тематичним фокусом, з новими країнами для реєстрації й перезапуском стримінгового сайту та дидактичних матеріалів.
У фокусі програми — актуальна і гостра для нашої країни та всього світу тема змін клімату, зменшення кількості та якості прісної води у світі, стрімкого зростання температури, нового сезону посух і лісових пожеж, який ще, на жаль, триває.
Тепер українські освітяни зможуть зареєструватися та отримати повний доступ до фільмів і доступних дидактичних матеріалів. Процес реєстрації простий і займає кілька хвилин. Без реєстрації лише невелика частина фільмів буде доступна для стримінгу. Доступ до платформи надасть можливість проводити уроки на екологічну тематику з більш якісними дидактичними матеріалами.
Долучення України до проєкту стане одним з інструментів підвищення екологічної свідомості української молоді, навчання виваженого ставлення до навколишнього світу та усвідомлення ролі молоді у повоєнній відбудові нашої країни, відновлення її екосистеми. Це важливий внесок у розуміння кліматичної стратегії ЄС — користування міжнародною платформою для мультикультурного підходу до зеленого порядку денного.