Учасники Літньої школи з ядерної фізики відвідали екскурсію до «УФТІ. Музейно-культурний комплекс»
22 серпня відбулася екскурсія до «УФТІ. Музейно-культурний комплекс», також відомого як «Старий майданчик» Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут».
Свого часу в стінах Українського фізико-технічного інституту відбувалися значущі для вітчизняної науки події! Зокрема, була створена відома на весь світ школа теоретичної фізики, проходили фізичні експерименти та здійснювалися наукові відкриття.
Діти відвідали різні локації на теренах майданчика. Екскурсовод Володимир Дятков показав і розповів відвідувачам про головний, високовольтний, математичний корпуси, корпуси Лумзі і Ван де Граафа. Також діти оглянули територію, де побачили виставковий майданчик, «собачий провулок» і меморіальну локацію «Дуб Патона». Одним із ключових моментів екскурсії був візит до кабінету нобелівського лауреата Льва Ландау.
Учні Літньої школи отримали чимало вражень від цієї поїздки! Олена Леуненко зазначила, що атмосфера в наукових приміщеннях схожа на «вайб гри S. T. A. L. K. E. R», а Марія Мороз поділилася такими емоціями: «Я дуже рада відвідати це дивовижне місце, адже не кожен день вдається побачити прискорювачі, не кожну людину сюди пускають. Я дуже рада тут побувати, тут дуже цікаво!»
Про важливість цієї екскурсії також розповів директор ННІ «Фізико-технічний факультет» Пилип Кузнєцов: «Цей візит є дуже важливим, адже саме тут в 1932 році було розщеплено ядро атома літію, тут працювали відомі вчені, як-от Л. Ландау, А. Вальтер, Л. Шубніков та інші. Діти могли подивитися на сучасні прискорювачі, у яких умовах працюють науковці, реальні наукові процеси й фактично долучилися до цієї науки. Ми відвідали історичні місця, де фактично будувалася ядерна фізична наука. Цей візит є важливим, бо треба знати, яким чином розвивається наука, у якому напрямі вона рухається, які є перспективи. Важливо, що діти побачили все на свої очі, потримали прилади, поговорили з науковцями про те, чим вони займаються тощо».