У Каразінському відбулася друга серія тренінгів з цифрової грамотності для співробітників університету та внутрішньо переміщених осіб
На базі Каразінського університету завершилася друга серія тренінгів з цифрової та фінансової грамотності для співробітників і внутрішньо переміщених осіб. Проведення тренінгів з цифрової грамотності стає доброю традицією в нашому університеті завдяки підтримці учасників конференції Нокіус та Директорату цифровізації Норвегії (Digdir). Ці заходи, спрямовані на підвищення рівня обізнаності в сучасних цифрових сервісах та основах фінансового планування, викликали великий інтерес серед учасників і стали значним кроком у розвитку цифрової культури в університеті.
29 листопада 2024 року відбувся тренінг, присвячений цифровій грамотності, який розкрив можливості роботи з популярними сервісами «Дія». Тренінг провели завідувач кафедри політичної соціології соціологічного факультету Дмитро Бойко та старший викладач кафедри політичної соціології соціологічного факультету Руслан Запорожченко.
Учасники отримали практичні знання щодо:
- використання «Дія.Підпис» для підписання документів онлайн;
- подання заявок на програму «єВідновлення» для фінансової допомоги на відновлення пошкодженого майна;
- формування та отримання довідок через застосунок «Дія»;
- доступу до освітніх серіалів на платформі «Дія.Освіта», які надають можливість безоплатно здобувати нові навички й отримувати сертифікати.
2 грудня 2024 року в Каразінському університеті відбувся другий тренінг, присвячений фінансовій грамотності та електронній медицині. Перша частина тренінгу, яку провела директор навчально-наукового інституту «Каразінський банківський інститут» Анна Чхеайло, охоплювала теми захисту від фінансового шахрайства; основ роботи з програмою «Національний кешбек», що дозволяє отримувати фінансові бонуси за покупки; функціоналу безоплатної платформи «Гаразд» від НБУ, яка пропонує сучасні інструменти для управління фінансами.
Друга частина тренінгу, яку провела старша викладачка кафедри політичної соціології Дар’я Яшкіна, була присвячена роботі з електронною системою охорони здоров’я eHealth. Учасники дізналися, як записатися до лікаря через платформу HELSI; управляти медичною інформацією та відстежувати історію лікування; купувати ліки онлайн; оформлювати або змінювати сімейного лікаря.
Також ті учасники тренінгів, які не мали смартфонів, отримали нові гаджети для того, щоби мати змогу використовувати отримані знання під час тренінгів, а також долучатися до процесів цифровізації в нашій країні.
Проведені тренінги стали яскравим прикладом того, як Каразінський університет сприяє розвитку цифрових і фінансових навичок своїх співробітників. Це не лише підвищує ефективність робочих процесів, а й допомагає краще інтегрувати сучасні технології у повсякденне життя. Організатори тренінгів висловлюють подяку всім учасникам та запрошують долучатися до нових освітніх ініціатив університету!