У Каразінскому розпочнеться реалізація проєкту Erasmus+ «Модернізація університетських освітніх програм з іноземних мов шляхом інтеграції інформаційних технологій – Modernisation of university education programmes in foreign languages by integrating information technologies / DigiFLEd»
З 1 січня 2024 року факультет іноземних мов розпочне роботу над реалізацією проєкту «Модернізація університетських освітніх програм з іноземних мов шляхом інтеграції інформаційних технологій – Modernisation of university education programmes in foreign languages by integrating information technologies / DigiFLEd», який виконують у межах програми Erasmus+ КА2: Розбудова потенціалу у вищій освіті.
Цей проєкт спрямований на розбудову потенціалу українських університетів шляхом модернізації та диджиталізації 24 університетських навчальних програм факультетів іноземних мов в українських університетах-партнерах.
У контексті сучасних геополітичних викликів, що стоять перед Україною, розвиток доступного цифрового навчального середовища має вирішальне значення. DigiFLEd має на меті забезпечити безперервність та стабільність освітніх процесів, тим самим зберігаючи та розвиваючи потенціал громадян України для майбутнього нашої країни.
Цільовими групами проєкту є студенти та викладачі факультетів іноземних мов, а також вчителі середніх навчальних закладів. Кількість осіб, які зможуть скористатися перевагами проєкту, становитиме приблизно 1400 осіб.
30 січня та 1 лютого 2024 року в місті Тампере (Фінляндія) заплановано зустрічі щодо старту проєкту. Після цього відбудуться ознайомчі візити українських команд до університетів-партнерів у ЄС, навчальні курси для викладачів, розроблення та пілотування семи курсів з використанням інформаційно-комунікаційних технологій для українських університетів у співпраці з європейськими колегами, створення мережі віртуальних ресурсних центрів, зустрічі з роботодавцями та підсумкова конференція.
Проєкт отримав фінансування ЄС у розмірі 718 932,00 євро.
Над проєктом працюватиме консорціум з 10 партнерів, які представляють чотири країни.
Координатором проєкту є Університет Тампере (Фінляндія).
Учасники проєкту:
- Національний університет Ірландії в Мейнуті, Ірландія;
- Університет Західної Македонії, Греція;
- Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Україна (національний координатор);
- Житомирський державний університет імені Івана Франка, Україна;
- Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Україна;
- Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, Україна;
- Горлівський інститут іноземних мов ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», Україна;
- Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, Україна;
- Донецький національний університет імені Василя Стуса, Україна.
Тривалість проєкту: три роки.