Старий Новий рік: університет вітає
У ніч на 14 січня українці відзначають популярне в народі зимове свято — Старий Новий рік.
Цю дату обрано на честь першого дня року за старим (юліанським) календарем, який відрізняється від нинішнього на 13 днів, тому свято існує лише в тих країнах, де досі використовують юліанський календар.
Напередодні Старого Нового року, 13 січня, вся родина збирається за щедро накритим столом, де обов’язково має бути кутя, різноманітна випічка та частування. Саме багатий стіл дарує цьому вечору назву щедрого. Згідно з церковним календарем, це день пам’яті преподобної Меланії (Маланки), що передує дню Святого Василя Великого (14 січня). Наші предки вірили, що Маланка символізувала місяць, а Василь був символом сонця. Вважалося, що в цю ніч вони зійшлися й одружилися.
Однією з традицій Старого Нового року є посівання. Зазвичай найактивніші посівальники — це діти, які обов’язково отримують частування та заохочення за свою працю. До традицій свята також належить і ворожіння: у цю ніч можна дізнатися ім’я судженого та зазирнути у своє майбутнє.
Нехай Старий Новий рік принесе у ваш будинок багато щастя, добра, радості та затишку, а в душі пануватимуть гармонія та спокій. Бажаємо щирої любові, стабільності та добробуту, міцного здоров’я, здійснення найзаповітніших мрій і реалізації всіх задумів!