Стартував курс підвищення кваліфікації «Цифрові технології інклюзивного навчання» в межах проєкту EURIDICE

25 квітня 2025 року

Розпочалися заняття із курсу підвищення кваліфікації «Цифрові технології інклюзивного навчання» для підвищення фахової та професійної майстерності педагогічних працівників різних категорій та управлінських кадрів закладів системи освіти різних типів, форм власності та підпорядкування.

Курс розроблено в межах діяльності центру інноваційних освітніх технологій навчально-наукового інституту «Українська інженерно-педагогічна академія».

Він проходить у межах проєкту EURIDICE «Європейська інклюзивна освіта для цифрового суспільства, соціальних інновацій і глобального громадянства» в межах програми ЄС «Цифрова Європа» (DIGITAL) (номер проєкту: 101123121).

EURIDICE розробляє та імплементує міжнародні освітні програми з цифрового суспільства, соціальних інновацій та глобального громадянства. Програми орієнтовані на широку аудиторію: від студентів магістратури та аспірантури до професіоналів у сфері освіти, комунікацій та культури, бізнесу та промисловості, а також органів державної влади. 

Куратори курсу: 

  • від проєкту EURIDICE «Європейська інклюзивна освіта для цифрового суспільства, соціальних інновацій і глобального громадянства» — доцент Олена Миколенко
  • від центру післядипломної освіти Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна —  директор Михайло Татаринов.

Лекції та практичні заняття проведуть такі тренери: професор кафедри інформаційних комп’ютерних технологій і математики навчально-наукового інституту «Українська інженерно-педагогічна академія» Тетяна Бондаренко, професор кафедри педагогіки, методики та менеджменту освіти, заступник директора навчально-наукового інституту «Українська інженерно-педагогічна академія» Марина Васильєва, начальник управління міжнародних відносин,  доцент кафедри міжнародних відносин навчально-наукового інстититут «Каразінський інститут міжнародних відносин та туристичного бізнесу» Ірина Штейміллер, заступник начальника Управління міжнародних відносин Роман Нестеренко.

Мета курсу — сформувати у слухачів компетентності щодо використання сучасних цифрових технологій для забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітей та дорослих з особливими освітніми потребами.

Протягом навчання слухачі будуть мати змогу познайомитися з такими темами: основи інклюзивної освіти, цифрові технології в інклюзивній освіті, адаптивні технології та програмне забезпечення, інтерактивні засоби навчання, цифрові технології для альтернативної та додаткової комунікації (AAC), вебресурси та онлайн-інструменти для інклюзивного навчання, Безпека та етика використання цифрових технологій для дітей з ООП.

Наприкінці курсу слухачі:

  • отримають знання основних цифрових ресурсів та платформ для інклюзивного навчання; розуміння використання спеціальних програм, додатків та пристроїв (екранних читачів, програм розпізнавання мовлення, тактильних дисплеїв тощо); уміння використовувати альтернативну та додаткову комунікацію (AAC) для підтримки навчального процесу (знання та уміння);
  • опанують уміння розроблення та адаптації навчальних матеріалів відповідно до потреб дітей з ООП; опанують уміннями використання гейміфікації, інтерактивних технологій та мультимедійних засобів у навчанні; отримають знання із інтеграції цифрових інструментів у традиційні та дистанційні методи викладання (знання та уміння);
  • будуть мати розуміння побудови інклюзивного навчального середовища з використанням цифрових технологій; опанують уміннями організації взаємодії між усіма учасниками навчального процесу (учнями, батьками, колегами, адміністрацією); опанують навички використання онлайн-сервісів для спільної роботи та комунікації (розуміння та уміння);
  • отримають розуміння дотримання етичних норм використання цифрових ресурсів у роботі з дітьми з ООП; розуміння нормативно-правової бази інклюзивної освіти та цифрового навчання; розуміння та уміння забезпечення безпеки та конфіденційності даних учнів (розуміння та уміння).

Бажаємо плідної роботи та активної взаємодії.

останні Новини

Архів новин
Корисні посилання