Щодо приєднання Української інженерно-педагогічної академії до Каразінського університету
Українська інженерно-педагогічна академія є знаним, славетним закладом вищої освіти з традиціями, напрацюваннями, вагомими результатами своєї освітньої та наукової діяльності. Колектив Каразінського університету з великою повагою ставиться до здобутків і досягнень своїх колег, вбачаючи в об’єднанні можливість спільної праці, навчання, створення потужних спільних освітніх і наукових проєктів.
Сьогодні були оприлюднені офіційні документи, які розпочинають процес об’єднання Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та Української інженерно-педагогічної академії. З цього моменту колективи закладів разом беруться за виконання складного, але життєво важливого завдання, яке сьогодні є єдиним для всіх освітян, — зберегти та посилити освітній і науковий потенціал закладів вищої освіти Харківщини та всієї України в умовах війни.
Ми впевнені, що це рішення дасть підстави об’єднати зусилля університету й академії, розробити чіткі та прозорі алгоритми подальшої конструктивної співпраці, а також значно посилить потенціал і спроможності наших університетів у складних економічних умовах під час війни та по її закінченню. Необхідність подібних стратегічних рішень зумовлена вимогою часу та потребою у підвищенні якості освітніх послуг для здобувачів освіти, співпраці науково-педагогічних колективів наших освітніх закладів задля збереження та примноження статусу Харкова як провідного освітнього, наукового, культурного центру країни.
Зауважимо, що Каразінський університет має досвід уже двох подібних приєднань. Частиною університетського колективу вже стали колективи Банківського інституту Університету банківської справи України та Інституту державного управління, який знаходився у складі Національної академії державного управління. Ці кейси також були непростими, втім спільно нам вдалося створити алгоритми співпраці. Сьогодні два названих колективи плідно розвиваються вже у складі Каразінського університету, посилюють свої ресурси та позиції, у них з’явилося нове дихання для праці попри тяжкі умови війни.
Питання об’єднання зачіпає велику кількість організаційних моментів. Підкреслимо, що студенти, які вступали до Української інженерно-педагогічної академії за певними освітніми програмами, продовжать своє навчання саме за цими програмами. Ми маємо бути налаштовані на співпрацю та конструктивне бачення вирішення ситуації, адже згідно з пропозицією Міністерства освіти та науки подібна співпраця дозволить посилити залучення додаткових коштів на підготовку освічених і високопрофесійних фахівців, відновлювати та відбудовувати наші заклади.
Як і будь-яка подібна ситуація, реорганізація є непростим рішенням. Будь-яке приєднання, звісно, є певним стресом і для колективу Української інженерно-педагогічної академії, і для колективу Каразінського університету. Ми докладатимемо всіх зусиль, щоб об’єднання колективів відбулося на підставі принципу "win-win" (спільна перемога — кожен перемагає) зі збереженням інтересів студентської та науково-педагогічної громадськості наших колективів.
Розуміючи великий громадський інтерес до ситуації об’єднання колективів Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та Української інженерно-педагогічної академії, ми докладатимемо всіх можливих зусиль, щоб цей процес проходив відкрито й прозоро, та будемо оперативно інформувати громадськість про його результати.