Річниця аварії на Чорнобильській атомній електростанції: університет пам’ятає
Сьогодні 34 річниця аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блока й машинної зали. Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблока.
Після аварії утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не тільки території сучасної України, Білорусі та Росії, а й території багатьох європейських країн — Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим — сьомим рівнем небезпеки.
Загалом у ліквідації аварії взяли участь понад 600 000 людей. Точна кількість жертв та постраждалих не відома й досі. Майже 200 000 людей було евакуйовано з власних домівок, без права забрати особисті речі та надії повернутися.
Для запобігання розповсюдженню радіації наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним «саркофагом». З міркувань безпеки 15 грудня 2000 року роботу Чорнобильської АЕС було припинено. У 2016 році четвертий енергоблок накрито новою аркою. Об’єкт «Укриття-2» або Новий безпечний конфайнмент (НБК) будувався з 2007 року.
Вшановуємо пам’ять ліквідаторів та жертв страшної техногенної катастрофи.