Презентація книги Володимира В’ятровича «Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну»
30 березня в центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» Каразінського університету відбулася презентація книги історика та народного депутата Володимира В’ятровича «Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну».
Володимир В’ятрович був головою Українського інституту національної пам’яті, головою Вченої ради Центру досліджень визвольного руху, членом наглядової ради Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», директором архіву Служби безпеки України. Зараз він займається політичною, публіцистичною та громадською діяльністю, досліджує історію визвольного руху.
Модерував зустріч харківський журналіст, історик та актор Філіп Дикань.
У книзі «Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну» автор оповідає про історичне підґрунтя теперішніх подій, про довгу історію протистояння з росією, а не братерства. У кожному з 45 розділів книги він намагався розставити акценти, важливі для сприйняття цієї війни. Зокрема, Володимир В’ятрович проводить паралель спроб росії зламати голодом Маріуполь і Голодомору 1932–1933 років, злочинів рф у Бучі та вбивства цивільних на Заході України у 1941 році тощо.
Під час заходу присутні мали змогу поставити питання автору книги й отримати його автограф.
Володимир В’ятрович вважає, що світ здивований сміливістю та рішучістю українців, силою волі до боротьби й цінністю свободи як ключової культурної та ментальної різниці між українцями та росіянами. Дослідник впевнений: «Ця війна — війна не лише за свободу, а за саме існування України й українців».
Також пан Володимир наголосив на великому попиті на історичні знання в суспільстві, на вагомій ролі істориків у сучасній Україні. Про справедливість цього твердження свідчить, зокрема, те, що більшість примірників нової книги автора, яка вийшла два тижні тому накладом у дві тисячі екземплярів, уже придбали читачі. До того ж видання дуже якісно та влучно ілюстроване малюнками відомого художника Нікіти Тітова.
У відповідь на питання про значення університету в теперішній час пан Володимир відзначив: «Місія університету зараз, як і завжди, — готувати еліту суспільства».