Пішов з життя випускник Каразінського, археолог, захисник України Олексій Крютченко: університет співчуває...
З глибоким сумом повідомляємо, що 11 березня 2024 року обірвалося життя молодого українського археолога, захисника України Олексія Крютченка.
Олексій вступив на історичний факультет Каразінського університету. Він був незамінною людиною в експедиціях, з легкістю виконував складні завдання, був оптимістом та мрійником. Щороку Олексій брав участь в археологічних розкопках на Харківщині, дослідженнях поселень та поховань різних епох, працював на Більському городищі. З 2003 року був активним членом, душею Скіфської археологічної експедиції, долучився до вивчення Більського городища, яке займало в його житті особливе місце.
Після закінчення університету він два роки керував археологічним гуртком в Харківському обласному палацові дитячої та юнацької творчості, брав участь в дослідженні Циркунівського городища. З січня 2011 року був головним зберігачем фондів музею археології Каразінського.
У серпні 2014 року Олексій (позивний «археолог») пішов добровольцем в АТО, ніс службу на передовій, біля Щастя, тримав оборону на блокпосту «Фасад».
У 2015 році вступив до аспірантури Інституту археології, а 26 лютого 2020 року успішно захистив дисертацію за темою «Захисні споруди скіфського часу Дніпро-Донецького Лісостепу», працював молодшим науковим співробітником у відділі «Археологія доби раннього заліза» цього інституту.
24 лютого 2022 року Олексій одним з перших став на захист нашої країни, як і його науковий керівник Денис Гречко. Археологам довелось стикнутися з втратами друзів, складними бойовими завданнями, до яких вони готувалися.
Проте восени 2022 року в Олексія виявили невиліковну хворобу, і в його житті настав новий етап, який різко змінив усі плани. Довелось серйозно лікуватися спочатку на Батьківщині, а потім — у Нідерландах. Він до останнього вірив, що зможе перемогти хворобу, мріяв продовжувати, займатися улюбленою археологією, але, на жаль, його життя обірвалося.
Для всіх, хто знав Олексія — це велика втрата. Світла пам’ять цій світлій людині.