Пішов із життя видатний радіофізик, радіоастроном, заслужений професор Каразінського університету Леонід Литвиненко: університет співчуває…
З глибоким сумом повідомляємо, що на 85-му році життя помер видатний учений і прихильник науки, всесвітньо відомий фахівець у галузі радіофізики та радіоастрономії, Почесний директор Радіоастрономічного інституту НАН України, академік НАН України, заслужений професор Каразінського університету, заступник голови наглядової ради університету Леонід Миколайович Литвиненко.
За своє життя Леонід Миколайович став відомим науковцем, талановитим організатором освіти і науки, чудовим педагогом і вправним керівником одного з провідних інститутів Національної академії наук України. Його доля також нерозривно пов’язана з Каразінським університетом. Він не лише був вихованцем університету, а й багато років читав лекції на радіофізичному факультеті Каразінського, приділяв велику увагу вихованню наукової молоді та став заслуженим професором Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.
Завдяки його зусиллям у 1985 році в Харкові було створено Радіоастрономічний інститут, що стало поштовхом для перших радіоастрономічних досліджень у міліметровому діапазоні радіохвиль в Україні.
Помітною також є його науково-організаційна діяльність. Леонід Миколайович був членом Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки, Наукової ради з космічних досліджень НАН України, Міжнародного астрономічного союзу, почесним членом міжнародного Інституту інженерів з електротехніки та електроніки (ІЕЕЕ), головою експертної ради ВАК у галузі астрономії, засновником і головним редактором журналу «Радіофізика і радіоастрономія».
За вагомий внесок у розвиток освіти та науки Леоніду Миколайовичу надано почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України», він нагороджений орденом «Знак пошани», а за рішенням Міжнародного астрономічного союзу у 2006 році малій планеті 2000NA25 присвоєно ім’я «Литвиненко».
Спільнота Каразінського університету висловлює щирі співчуття рідним і близьким Леоніда Миколайовича та розділяє гіркоту втрати. Глибоко шануємо та поважаємо його за невичерпні знання, високий професіоналізм, розуміння, інтелігентність і доброзичливість.
Пам’ять про нього назавжди залишиться у серцях тих, хто мав честь спілкуватися з Леонідом Миколайовичем — Людиною з великої літери, високоосвіченим фахівцем, який мав високі моральні якості, був незамінним спеціалістом у своїй галузі та добрим другом Каразінського університету.