Онлайн-виставка з нагоди 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
У травні цього року світ відзначає 75-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ця кровопролитна війна стала найбільшим і найстрашнішим військовим конфліктом у новітній історії людства: загальна кількість загиблих у всьому світі перевищила 70 мільйонів осіб.
Харків став одним із міст колишнього Радянського Союзу, що найбільше постраждали під час воєнних дій. Його населення за 22 місяці нацистської окупації скоротилося майже на 80%.
В окупованому місті загинули архітектор Олексій Бекетов, перший президент Української академії мистецтв Микола Бурачек, видатний зоолог, професор Харківського університету, академік Олександр Нікольський та багато інших.
Було втрачено понад мільйон квадратних метрів житлового фонду, зруйновано заводи й фабрики, наукові та навчальні установи, розграбовано музеї та бібліотеки. Загальна сума матеріальних збитків сягнула 33,5 мільярди карбованців. Зокрема втрати Харківського університету налічували 28 мільйонів карбованців.
З нагоди цієї дати колектив центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька підготував онлайн-виставку, на якій зібрано маловідомі фотографії, зроблені в Харкові протягом жовтня 1941 року — серпня 1943 року. Представлені експонати красномовно свідчать про втрати та руйнування, завдані нашому місту під час Другої світової війни.
У проєкті використано фотографії з колекції зображень Австрійської національної бібліотеки (м. Відень), а також кадр із документального фільму Олександра Довженка «Битва за нашу Радянську Україну» (1944 рік).