Міжнародний науковий конгрес «Публічне управління XXI століття: нові виклики і трансформації в умовах війни»
ННІ «Інститут державного управління» Каразінського університету, запроваджуючи високу адміністративну культуру й утверджуючи принципи соціальної справедливості на основі світових і європейських стандартів, виховав не одне покоління професійних керівників.
Цьогоріч інститут традиційно організував уже XXIV Міжнародний науковий конгрес, темою якого стало «Публічне управління XXI століття: нові виклики і трансформації в умовах війни». Близько 300 учасників з України та закордону зібралися офлайн та онлайн, аби презентувати результати своїх досліджень у галузі публічного управління й адміністрування, практики державотворення, а також розробити пропозиції щодо підвищення ефективності діяльності інституцій державної влади та місцевого самоврядування.
З вітальним словом до присутніх звернулася ректор Тетяна Кагановська: «Війна показала нам міцність і силу нашої системи публічного управління. Тому що саме від швидкості, виваженості та вправності рішень наших держслужбовців залежала адаптація українського суспільства до тих викликів, які принесла на нашу землю війна. Від ефективності врядування буде залежати й відновлення України, збереження нашого вектора до європейської інтеграції. Максимально практична орієнтованість цього конгресу є надзвичайно важливою, адже він є майданчиком для пошуку конструктивних рішень у подоланні сьогоденних випробувань».
Наші науковці, які зараз боронять Україну, не мають можливості доєднуватися до таких заходів, тож у відеоформаті до учасників конгресу звернувся випускник Каразінського інституту держуправління, член Наглядової ради університету, Герой України, полковник Дмитро Кащенко. Він наголосив на тому, що підтримка університету й освіти загалом є надзвичайно важливою, адже молодь будуватиме майбутнє нашої країни.
У день жалоби в Харкові присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Пам’ятаємо кожного, цивільних і військових, дорослих і дітей, чиє життя обірвала війна.
Зі словами подяки та підтримки до присутніх також звернулися заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації, випускник університету Євген Іванов, професор Єнського університету імені Фрідріха Шиллера Мартін Лейнер.
Також відбулося нагородження студентів спеціальності «Публічне управління та адміністрування» Інституту державного управління: диплом І ступеня отримав Олексій Паринич, диплом III ступеня — Маргарита Дац.
Робота в дискусійних групах відбувалася за 4 тематичними напрямами. Наприкінці конгресу учасники взяли участь у воркшоп-тренінгу «Сучасні методики навчання в умовах гібридних загроз» у межах проєкту Еразмус+ WARN «Академічна протидія гібридним загрозам», підбили підсумки й ухвалили рекомендації конгресу.