Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту: університет вшановує
У калейдоскопі історії, серед безлічі дат і подій, є моменти, що змінюють обличчя світу назавжди. Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту — один із таких днів.
27 січня 1945 року війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц, який у сучасному світі став символом нацистських злочинів.
На міжнародному рівні офіційне вшанування загиблих унаслідок Голокосту 1933–1945 років розпочалося через 60 років після трагічних подій. 1 листопада 2005 року ухвалено резолюцію Генеральної Асамблеї ООН, співавторами якої стали майже 100 держав. Україна була однією з країн-ініціаторів підписання цього документа. Прийнята резолюція покликана не лише зберігати пам’ять про невинно закатованих, а й акцентувати на необхідності виховання толерантності, терпимості й поваги до прав людини.
Університет є осередком вивчення та розуміння уроків минулого для формування успішного майбутнього, середовищем, де кожен може вільно висловлювати свої думки, відчувати повагу до гідності кожної людини й підтримку.
У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту ми вшановуємо пам’ять мільйонів людей, які стали жертвами найжахливіших злочинів, скоєних в історії людства. За статистикою, серед 6 000 000 загиблих євреїв від нацистської політики терору понад 1 500 000 були нашими співгромадянами. Жертвами цієї трагедії також були працівники та студенти Каразінського університету: понад 20 студентів і професорів знищили лише через їхню національну приналежність.
Сьогодні ми разом з усім світом розділяємо біль жахливих подій Голокосту. Водночас на території нашої країни триває жорстока війна. Систематичність і масовість обстрілів, звірства, вбивства та катування росіянами, наративи пропагандистської машини рф свідчать про їхню конкретну мету — знищення українців як нації.
Але ми пам’ятаємо уроки минулого й об’єднали свої зусилля, аби зупинити страшний геноцид українського народу.
Шануємо та пам’ятаємо!