Міжнародна науково-практична конференція «Якубинська наукова сесія»
5 квітня в Каразінському університеті відбулася XVIII Міжнародна науково-практична конференція «Якубинська наукова сесія».
Цього року «Якубинська наукова сесія» була присвячена 95-річчю від дня народження фундаторки вітчизняної соціології, засновниці Харківської соціологічної школи, професорки Олени Олександрівни Якуби. Як зазначав Віль Бакіров про постать пані Олени: «Олена Олександрівна була яскравою зіркою в цьому сузір’ї шістдесятників-соціологів, котрі навчили тогочасне тоталітарне суспільство вимовляти, хоча й з трудом, слово "соціологія"».
Цьогоріч конференція охоплювала питання суспільства під час війни, власне, тема звучала так: «Мова війни: академічний, медійний, мистецький та повсякденний дискурси».
Конференцію було організовано Харківським відділенням Соціологічної асоціації України та соціологічним факультетом Каразінського університету.
У межах конференції науковці всієї країни обговорили гострі проблеми сучасного українського суспільства, а саме:
- сприйняття та ставлення до російсько-української війни громадян України та інших країн світу;
- спровоковані війною зміни, що наразі відбуваються у мовних практиках наших співвітчизників;
- вплив війни на проблематику досліджень і понятійний апарат соціології та інших соціогуманітарних наук;
- відображення війни у медіа та сучасному українському мистецтві;
- роль медіа в процесах конституювання мови війни;
- академічну та дослідницьку етику в оптиці врахування мови війни тощо.
З вітальним словом до всіх присутніх також звернулися: деканка соціологічного факультету Олена Мурадян, академік НАН України Віль Бакіров і професорка Людмила Сокурянська.
Як акцентувала Олена Мурадян, з 2022 року каразінці кожної конференції висловлюють сподівання, що наступного разу всім вдасться зустрітися наживо, а не у віртуальному просторі. І процитувала слова Олени Олександрівни, які описують сучасних соціологів в Україні: «Соціологу потрібні якості борця, аби відстоювати свою незалежність як дослідника сучасних процесів і долати різні форми ідеологічного та політичного тиску».
Впевнені, що наше спільне бажання здійсниться якнайшвидше, а розвиток науки сприятиме світлому майбутньому України!