Міжнародна краєзнавча конференція молодих учених до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди
2 грудня 2022 року відбулася 40-ва Міжнародна краєзнавча конференція молодих учених в онлайн-форматі. Цьогоріч вона була присвячена 300-річчю від дня народження Григорія Савича Сковороди.
Організаторами конференції виступили історичний факультет, Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених історичного факультету, центр українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Каразінського університету спільно з факультетом історії і права Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди та Центром медичного краєзнавства імені професора В. Д. Отамановського, що діє при Харківському національному медичному університеті.
Напередодні конференції делегація у складі професора кафедри історії України історичного факультету Людмили Посохової, директора центру українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Сергія Куделка, заступника директора центру українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Ольги Вовк, доктора філософії історичного факультету Олексія Янкула та студентки історичного факультету Юлії Єременко поклала квіти до пам’ятника Григорію Сковороді в Харкові.
На пленарному засіданні з вітальним словом виступили проректор Каразінського університету Антон Пантелеймонов, декан історичного факультету Сергій Литовченко та завідувач кафедри історіографії, джерелознавства та археології історичного факультету професор Сергій Посохов.
У межах відкриття конференції виступила в. о. директора комунального закладу «Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова» Ольга Сошнікова з доповіддю «Сковородинівські місця на Харківщині: сучасний стан і завдання на майбутнє». Також було презентовано інтерактивний фотоальбом «Зупинена мить: перегортаючи сторінки історії Краєзнавчої конференції», де представили 40-річний фотолітопис конференції.
Традиційно в межах краєзнавчої конференції визначили авторів найкращих доповідей за секціями та лауреатів трьох творчих премій. Також відбулася лотерея до ювілею конференції, де були розіграні цінні подарунки.
В умовах повномасштабного вторгнення та карантину молодим науковцям з різних куточків України та закордону вдалося успішно презентувати свої наукові доробки в онлайн-форматі, порушити актуальні питання та проблеми з краєзнавчих студій. Це свідчить про те, що такий напрям історичних досліджень розвивається та є перспективним.
Висловлюємо щиру вдячність колегам-співорганізаторам, учасникам та всім, хто долучився до цьогорічної роботи конференції.