Круглий стіл у межах Другого українського індустріального тижня
У Каразінському університеті відбувся круглий стіл у межах Другого українського індустріального тижня.
Модератором заходу виступив перший заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Марк Беккер. У своєму вітальному слові він наголосив на потужному промисловому потенціалі Харківщини. За його словами, лише враховуючи науковий, ресурсний потенціал та можливості промисловості можна досягти значних успіхів.
З доповіддю «Цифрова трансформація — шлях до Індустрії 4.0. Кооперація науки та виробництва: реалії та перспективи» виступив завідувач кафедри комп’ютерних систем, мереж і кібербезпеки Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», професор В’ячеслав Харченко. «Цифрова трансформація — це трансформація бізнесу шляхом перегляду бізнес-стратегії або цифрової стратегії, моделей, операцій, продуктів, маркетингового підходу, цілей тощо, шляхом прийняття цифрових технологій», — зауважив він. Також доповідач окреслив основні ключові рішення щодо взаємодії університетів та індустрії. Серед них, зокрема, — створення екосистем кафедр й університетів як осередків цифрової трансформації, взаємодія кафедр, університетів, індустрії та IT-кластерів тощо.
З впливом Індустрії 4.0 на економіку, бізнес, зайнятість ознайомив професор кафедри міжнародних економічних відносин імені Артура Голікова факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу, керівник проєкту Жана Моне програми Erasmus+ «Європейська інтеграція України в умовах Industry 4.0» (Jean Monnet Module “European Integration of Ukraine in Industry 4.0”, 611674-EPP-1-2019-1-UAEPPJMO-MODULE) Ігор Матюшенко. Він звернув увагу на основні тренди промислового розвитку до 2030 року: революцію в проєктуванні й організації виробничих процесів, перехід до нових матеріалів, технологічне заміщення, автоматизацію виробничого процесу, кастомізацію виробництва, локалізацію та економічну ефективність. Доповідач акцентував на впливі промислової революції на економіку у сфері автоматизації праці, професійних навичок, характеру праці тощо. Також він навів основні професії, які найбільш та найменш схильні до автоматизації.
Ще одна його доповідь була присвячена аспектам реалізації проєктів індустріальних парків в Україні.
Крім цього, на заході виступив доцент кафедри управління та адміністрування Каразінської школи бізнесу, координатор проєкту Жана Моне програми Erasmus+ «Європейська інтеграція України в умовах Industry 4.0» (Jean Monnet Module “European Integration of Ukraine in Industry 4.0”, 611674-EPP-1-2019-1-UAEPPJMO-MODULE) Сергій Беренда, який розповів про стимулювання експорту в умовах Індустрії 4.0.